Vefa dediğin böyle olur

Vefa dediğin böyle olur

09:30:31 | 2019-07-09

Kayseri’nin köklü amatör kulüplerinden Kocasinan Şimşekspor ( eski adıyla Ağırnas Şimşekspor ) camiası önceki gün kulüp tesislerinde gerçekleştirilen Vefa Buluşması etkinliğinde 10. kez  bir araya geldi.

Kulübe önemli hizmetleri olan eski başkan, yönetici ve futbolcuları buluşturan VEFA yemeğine aralarında spor yazarı ve yorumcusu hemşehrimiz Fatih Doğan, K.A.S.K.F. eski başkanı ve şimdiki Kayseri Spor Adamları Derneği Başkanı Halil Severcan ile  davetliler katıldı.

ESKİ GÜNLERİ YAD ETTİLER…

Kocasinan Şimşekspor kulüp tesislerinde gerçekleşen vefa buluşmasında konuklar  eski yılları anarak , o zamanki amatör futbol ile günümüzdeki amatör futbolun bir anlamda karşılaştırmasını yapıp ‘ futbolumuzun üretken olmadığını, sahaların çok daha güzel olmasına , kulüplerin daha iyi şartlarda çalışmasına rağmen  Kayseri’den son yıllarda kaliteli futbolcu’ çıkartılamadığını dile getirdiler.

Yemekte söz alan Kayseri Erciyesspor eski başkanlarından ve Kocasinan Şimşekspor’a da 27 yıl başkan ve yönetici olarak halen hizmetini sürdüren Ali Rıza İncetan , ‘ Bu kulüp Kayseri’nin bünyesinden doğmuş, amatör olmasına rağmen  geçmişte Türk ve Kayseri futboluna sayısız isimleri kazandırmıştır.Bugün  de hemen tüm kategorilerde mücadele eden bir  Kocasinan Şimşekspor var. Zaten çoğu kategoride şampiyonluk sevincini yaşadık ve ilimizi gruplarda temsil etmenin haklı gururunu yaşıyoruz ’ diye konuştu.  İsim değişikliği sonrasında  Kocasinan Şimşekspor adını almalarıyla çok daha iyi bir çalışma ortamı bulduklarını ve yenilenen tesisleriyle Kayseri’ye, hatta Türkiye’ye örnek bir kulüp olarak geleceğin futbolcularını  Genel Koordinatör Fehmi Kuş ve antrenörlerle  en iyi şekilde yetiştireceklerini ifade eden İncetan, ‘ Kocasinan Şimşekspor bu şehrin futboldaki ışıltılı  bir vitrinidir. Yönetim Kurulu olarak bizim amacımız, bu kulübün geçmişteki gibi  üretkenliğini devam ettirmesidir ve onu başarmak adına elimizden gelen her şeyi yapacağız’ dedi.

Kulübün eski futbolcularından Hami Kıranartlıoğlu  da  ‘ Kayseri’nin amatör futboldaki önemli bir  markası olan Kocasinan Şimşekspor’un tümüyle yenilenen tesislerinin diğer kulüplere de örnek olması ve hemen her kategoride bir rekabet ortamı oluşması gerekir. Böylece çok daha kaliteli bir futbol ve yetenekli oyuncular ortaya çıkar. Ancak, aldığım duyumlara  göre tesisler mercek altında ve korkarım ki buralara AVM dikmek için bir şeyler düşünülüyor. Buna tüm amatör futbol  camiasının tepki koyması gerekir. Umarım, böyle bir düşünce yoktur. Olayın takipçisi olacağız ? ‘ şeklinde konuştu.

AİLE ORTAMINDA…

Tam bir aile ortamında ve samimi bir havada geçen Kocasinan Şimşekspor’un vefa buluşmasının  yemek  duasını da  Kocasinan Şimşekspor’un eski forveti Şaban Ecemiş yaptırdı.

Artık gelenekselleşen Vefa Buluşması etkinliğinde  10. kez bir araya gelen Kocasinan Şimşeksporlular ve konuklar saha içine geçerek topluca fotoğraf çektirdikten sonra , gelecek yıllarda tekrar yan yana gelebilmek temennileriyle tesislerden kucaklaşarak ayrıldılar.

 

 
ETİKET :  

Tümü