VATANDAŞA AYIP ETTİLER!

İşte Bakanlıkça açıklanan hileli mal satan firmalar

18:17:55 | 2019-10-14

Tarım ve Orman Bakanlığı hileli ürün satan firmaları açıkladı. Bakanlıkça 618 firmaya ait ürünleri içeren hileli gıda listesi kamuoyu ile paylaşıldı. Listede ünlü Kayserili firmalarda var.

 Tarım ve Orman Bakanlığınca taklit, tağşiş yapıldığı veya ilaç etken maddesi ilave edildiği tespit edilen ve hileli gıda satan toplam 618 firmanın 1211 parti ürünü içeren hileli gıda listesi kamuoyu ile paylaşıldı. Bakanlığın internet sitesinde yer alan duyuruda, taklit ve tağşiş yaptığı belirlenen işletmeler ve ürünlerinin parti numaraları ilan edildi.

Duyuruda, ülkede gıda güvenilirliğinin sağlanması, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi, kişilerin sağlığının ve tüketici menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi amacıyla gıda ve gıda ile temas eden madde ve malzemelerin üretim, işleme ve dağıtımının tüm aşamalarında resmi kontrol faaliyetlerinin büyük bir titizlikle yürütüldüğü ifadelerine yer verildi.

 

 

Laboratuvar sonucuna göre taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen gıdaları üreten, ithal eden, kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti veya seri numarasını içeren bilgi kamuoyu ile paylaşıldı.

Kamuoyuyla paylaşılan enerji içecekleri ve alkolsüz içeceklerde ilaç etken maddesi bulunurken, ballarda ise taklit ve tağşiş yapıldığı belirlendi.  Baharatlarda gıda boyası saptanırken, bitki, çay ve kahve ürününde de ilaç etken maddesi ve gıda boyası tespit edildi. Bitkisel yağlara da farklı tohum yağları katıldığı anlaşılırken, süt ve süt ürünlerine ise jelatin ve nişasta katıldığı saptandı. Denetimler sonucunda, kavurma, sucuk, kebap ve kırmızı et gibi ürünlerde tek tırnaklı eti olduğu bulgusuna rastlandı. Duyuruya göre, çikolatalarda da ilaç etken maddesi bulundu.

İŞTE BAKANLIKÇA AÇIKLANAN AYIPLI MAL ÜRETEN FİRMALARIN LİSTESİ!

Bakanlığı hileli firmalar listesi duyurusunda Kayseri’den de bir çok firma ve ürünü yer aldı. İşte ayıplı mal satan o firmalar ve ürünleri:

Ege Yağ ( Melikgazi/KAYSERİ) Ege Damlası Natürel Sızma Zeytinyağı (Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, trans yağ asirtleri, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti)

Ege Yağ  ( Melikgazi/KAYSERİ) Ege Damlası Natürel Sızma Zeytinyağı (Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, trans yağ asirtleri, ECN-42 farkı (tohum yağların

Basküloğlu Gıda ve Ticaret Ltd. Şti.-Yağ Dolum Tesisi (Melikgazi/ KAYSERİ) Ege Damlası Natürel Sızma Zeytinyağı Yağ asitleri Kompozisyonu, sterol kompozisyonu, mumsu madde miktarı, trans yağ asitleri, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti)

ADK Orman Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Özdanacı Fermente Sucuk (Dana Eti) Kanatlı Eti Tespiti.

ADK Orman Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Özdanacı Fermente Sucuk (Dana Eti) Kanatlı Eti Tespiti.

ADK Orman Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Özdanacı Fermente Sucuk Kanatlı Eti Tespiti.

Başyazıcıoğlu Et ve Gıda San. ve Tic. A.Ş./ Kocasinan/KAYSERİ Başyazıcı Beşli Soyulmuş Sosis Kanatlı Eti Tespiti.

Danacı Et Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Hakimiyet Isıl İşlem Görmüş Sucuk Baş Eti Tespiti.

Danacı Et Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Danacı Şanlı Isıl İşlem Görmüş Sucuk Baş Eti Tespiti.

Danacı Et Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Danacı İstiklal Mini Salam (Dana Eti) Kanatlı Eti Tespiti.

Danacı Et Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Zirve Danacı Isıl İşlem Görmüş Sucuk Kanatlı Eti ve Deri Dokusu Tespiti.

Danacı Et Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Zirve Danacı Isıl İşlem Görmüş Sucuk Kanatlı Eti ve Deri Dokusu Tespiti.

Danacı Et Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Zirve Danacı Isıl İşlem Görmüş Sucuk Kanatlı Eti ve Deri Dokusu Tespiti.

Danacı Et Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Zirve Danacı Isıl İşlem Görmüş Sucuk Kanatlı Eti ve Deri Dokusu Tespiti.

Danacı Et Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Zirve Danacı Isıl İşlem Görmüş Sucuk Kanatlı Eti ve Deri Dokusu Tespiti.

Hızal Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Hafızoğlu Isıl İşlem Görmüş Sucuk Kanatlı Eti Tespiti.

İmamoğlu Sucukları/ Kocasinan/KAYSERİ Nim Isıl İşlem Görmüş Sucuk Baş Eti Tespiti.

Kebabi -/ Fevziçakmak Mahallesi Sivas Bulvarı Murat Apt. A Blok No:73/C Kocasinan/KAYSERİ - Köfte Kanatlı Eti ve Sakadat Tespiti.

Nurhamü Gıda San. ve Tic. Ltd. Tümet Fermente Sucuk Baş Eti ve Deri Dokusu 6.07.2017 Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Tespiti.

Nurhamü Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Tümet Fermente Sucuk Kanatlı Eti Tespiti.

Ünlü Et Kombinası/ Kocasinan/KAYSERİ Hidayet Isıl İşlem Görmüş Sucuk Kanatlı Eti Tespiti

ADK Orman Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Şenkaya Fermente Sucuk Kanatlı Eti Tespiti.

ADK Orman Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Yörtürk Fermente Sucuk Kanatlı Eti ve Baş Eti Tespiti.

ADK Orman Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Özdanacı Kavurma Sakadat ve Baş Eti Tespiti.

ADK Orman Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Danacı Isıl İşlem Görmüş Dilim Sucuk Deri Dokusu Tespit.

ADK Orman Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Özdanacı Fermente Sucuk Kanatlı Eti Tespiti

Ahmet Polat Lokanta İşletmeciliği/ Gömeç Mahallesi Felahiye Caddesi No:153 Kocasinan/KAYSERİ - Kıymalı İçi Harcı (Dana-Kuzu Eti) Baş Eti Tespiti.

Başyazıcıoğlu Et ve Gıda San. ve Tic. A.Ş./ Kocasinan/KAYSERİ Başyazıcıoğlu Isıl İşlem Görmüş Sucuk Baş Eti Tespiti.

Danacı Et Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ DNC Çankaya Isıl İşlem Görmüş Sucuk Kanatlı Eti ve Deri Dokusu Tespiti.

Danacı Et Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Hakimiyet Isıl İşlem Görmüş Sucuk Kanatlı Eti Tespiti.

Hızal Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Hafızoğlu Isıl İşlem Görmüş Sucuk Kanatlı Eti Tespiti.

Şeker Akaryakıt Nak. Gıda Mad. San. Tic. Ltd. Şti./ Adana Karayolu Üzeri 23. km. İncesu/KAYSERİ - Kıymalı İçi Harcı Sakadat Tespiti

Ünlü E t Kombinası/ Kocasinan/KAYSERİ Hidayet Isıl İşlem Görmüş Sucuk Kanatlı Eti Tespiti.

ADK Orman Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ DNC Danacı Fermente Sucuk Kanatlı Eti Tespiti.

ADK Orman Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Danacı Fermente Sucuk Kanatlı Eti Tespiti.

ADK Orman Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Danacı G.V. Fermente Parmak Sucuk Kanatlı Eti Tespiti.

ADK Orman Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Danacı Isıl İşlem Görmüş Kangal Sucuk Kanatlı Eti Tespiti.

ADK Orman Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Yörtürk Isıl İşlem Görmüş Sucuk Kanatlı Eti Tespiti.

ADK Orman Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Danacı Isıl İşlem Görmüş Parmak Sucuk Kanatlı Eti Tespiti.

ADK Orman Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ DNC Danacı Fermente Sucuk (Dana Eti) Kanatlı Eti Tespiti.

ADK Orman Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ DNC Danacı Isıl İşlem Görmüş Sucuk (Dana Etli) Kanatlı Eti Tespiti.

ADK Orman Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Öz Danacı Et Mamulleri Fermente Sucuk (Dana Eti) Kanatlı Eti Tespiti.

ADK Orman Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Özdanacı Fermente Sucuk Kanatlı Eti Tespiti.

Arda Et Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Danacı Hakimiyet Kavurma (Kırmızı Et) Kanatlı Eti ve Sakadat Tespiti.

Arda Et Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ C.A. İkiz Pınar Isıl İşlem Görmüş Sucuk (Dana) Kanatlı Eti Tespiti.

ASM Et ve Et Ürünleri Gıda, Tarım, İma. San. Ltd. Şti./ Melikgazi/KAYSERİ Mercan Dilimli Kavurma Kanatlı Eti Tespiti.

ASM Et ve Et Ürünleri Gıda, Tarım, İma. San. Ltd. Şti./ Melikgazi/KAYSERİ Şark Et Isıl İşlem Görmüş Dana Sucuk Kanatlı Eti Tespiti.

Asmalı Konak / Şeker Mahallesi Kayseri Büyükşehir Otobüs Terminali No:35/36 Kocasinan/KAYSERİ - Izgara Köfte (Dana Eti) Kanatlı Eti Tespiti.

Barbaros Et ve Şarküteri -/ Barbaros Mahallesi Hakimiyet Caddesi No:43/B Kocasinan/KAYSERİ - Kırmızı Et Sakadat Tespiti.

Danacı Et Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Zirve Danacı Isıl İşlem Görmüş Kuvez Sucuk Kanatlı Eti ve Deri Dokusu Tespiti.

Danacı Et Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Zirve Danacı Isıl İşlem Görmüş Sucuk Kanatlı Eti Tespiti.

Danacı Et Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ C.A. İkiz Pınar - Rize Kavurma Kavurma Kanatlı Eti Tespiti.

Erciyes Çiftliği Gıda Tic. ve San. Ltd. Şti./ Ağırnas Mahallesi Kümeevler No:15 Melikgazi/KAYSERİ Erciyesoğlu Isıl İşlem Görmüş Sucuk Baş Eti Tespiti.

Özmen Kasabı -/ Mithatpaşa Mahallesi Öğün Caddesi No:1 Kocasinan/KAYSERİ - Çiğ Kırmızı Et Kanatlı Eti Tespiti.

ADK Orman Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Özdanacı Vakumlu Dilim Kavurma Tek Tırnaklı Eti Tespiti. KB
ETİKET :   Kayseri Haberleri Son dakika Tek Tırnaklı Ünlü firmalar Hileli Mal Tarım ve Orman Bakanlığı

Tümü