“Vatandaş Bu Kez İktidarın Kulağını Çekecek, Bir Ders Verecek”

07:21:29 | 2019-02-28

İYİ Parti Kayseri Milletvekili ve aynı zamanda Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dursun Ataş, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Develi’de vatandaşlarla bir araya gelen Ataş, yine yoğun ilgi gördü. Ziyaretlerde vatandaşın dertlerini dinleyen Ataş, “Biz vatandaşımızın sıkıntılarını çözmek için çalışacağız. Çünkü vatandaşa iyi günler için sözümüz var” dedi.  Ataş, “Biz vatandaşımıza yapılmayacak projeler, şehrin ortasından geçecek nehirler,  yüksek katlı şatafatlı binalar, ranta dayalı projeler vaat etmiyoruz. Biz insan odaklı projeler ve herkese eşit hizmet sunmamın sözünü veriyoruz” şeklinde konuştu.

 

İYİ Parti Milletvekili ve aynı zamanda Millet İttifakı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dursun Ataş, vatandaşı dinlemeye devam ediyor. STK ziyaretlerinin yanı sıra çarşı- pazar ziyaretleri ile de dertleri dinleyen, projelerini anlatan Ataş, toplumun her kesiminden yoğun ilgi görüyor. Bu kapsamda seçim çalışmalarına Develi ile devam eden Ataş, iyi günlerin yakın olduğunu belirtti. Develi’de ziyaretler gerçekleştiren Ataş, vatandaşların sorunları dinledi, çözüm önerilerini anlattı.

“VATANDAŞ BU KEZ İKTİDARIN KULAĞINI ÇEKECEK, BİR DERS VERECEK”

İlçelerin yıllardır hak ettiği hizmetleri alamadığını dile getiren Ataş, “Ne yazık ki ilçelerimiz kan ağlıyor. Gençler ilçelerde durmuyor, başka diyarlara göç ediyor. İşsizlik, tarım ve hayvancılıktaki sorunlar ilçeleri her geçen gün daha fazla olumsuz etkiliyor. Şimdi 17 yıldır tek başına iktidarda olanlar ise ‘Kentten, ilçelere göç olacak, ilçeler kalkınacak’ diye vaatlerde bulunuyor. Peki, bunu neden yıllardır yapmadınız? Bu vatandaş size her seçimde destek verdi, neden sorunları çözmediniz? Sadece seçimden seçime havada kalan sözler verildi. Ben bu kez vatandaşın iktidarın kulağını çekeceğine inanıyorum. Ekonomik sıkıntılarla baş başa bırakılan, kuyruklara mahkum edilen vatandaşımız 31 Mart’ta iktidara bir ders verecektir. Bunu gittiğimiz her yerde görüyoruz” dedi.

“BİZ VATANDAŞIMIZA YAPILMAYACAK PROJELER, NEHİRLER, YÜKSEK KATLI BİNALAR, RANTA DAYALI PROJELER VAAT ETMİYORUZ”

Develi’nin de diğer ilçeler gibi sorunlarla karşı karşıya bırakıldığına dikkat çeken Ataş, şunları söyledi, “Ne yazık ki bölgede tarım ve hayvancılık gelişsin diye fakülte kuruldu. O fakülte kısa süre içinde tarih oldu. Oysa Develi’nin büyük hayalleri vardı. Yanlış politikalarla eldeki fakülteden de olundu. Ziraat Fakültesi bölgeye umut olacakken, tarih oldu, kapılarını kapattı. Onca emek, yılların gayreti yok olup, gitti. İşte vatandaşlarımız yaşanan bu olayları görüyor, yakından takip ediyor. Biz vatandaşımıza yapılmayacak projeler, şehrin ortasından geçecek nehirler, yüksek katlı binalar, betonlar ya da ranta dayalı projeler vaat etmiyoruz. Zaten bunu vaat edenlerin de ‘ufuktaki Kayseri’ diyerek, şehri getirdikleri durum ortada. Ne sözler verdiler, neler yaptılar hepsi ortada. Söz verdikleri o büyük projelerin hangisi yapıldı? ‘Nasıl olsa, Millet unutur’ dediler, ama bu millet unutmaz. 31 Mart’ta gereken cevabı bu kez verecek. İşte biz insan odaklı, yerli ve milli projelerin sözünü veriyoruz. İnsanın merkeze alındığı projeleri hayata geçireceğiz diyoruz. Herkese eşit hizmet sunmamın sözünü veriyoruz. Seçimden seçime değil, her zaman köylünün, esnafın, işçinin, memurun yanında olacağımızın sözünü veriyoruz. Pınarbaşı’da bunu en güzel örneğini ortaya koyduk. Herkese parti ayrımı yapmadan, ötekileştirmeden eşit hizmet sunduk. Herkesle kucaklaştık, ayırmadık, birlikte güzel işler yaptık. Şimdi de vatandaşın desteği ile Büyükşehir’de herkese hak ettiği hizmeti sunacağız. Milletin desteği ile iyi işler yapacağız”  Diğer yandan Ataş, Develi ziyaretinde partisinin ilçe teşkilatını da ziyaret etti. Ataş, partilileri ile birlikte fikir alışverişinde de bulundu. Kurum Bülteni
ETİKET :   Haber Kayseri İYİ Parti Dursun Ataş Millet İttifakı Milletvekili Büyükşehir Belediye Başkan adayı

Tümü