Valilik O derneğin kapatılması için dava açtı: Hani nerede o Ülkücü arkadaşlar?

15:47:23 | 2020-11-19

Kayseri Valiliği’nin Erciyes Zafer Kurultayı Derneğinin Kapatılması İçin dava açtığı ifade edildi. Erciyes Zafer Kurultayı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Metin Kılıçaslan, Valiliğin kapatma davası ile ilgili Kayseri Adliyesi önünde bir basın açıklaması yaptı. “Ortada farklı bir amaç var” iddiasında bulunan Kılıçaslan, “Ben Bu Neden Adliyedeyim? Çünkü Rahmetli Alpaslan Türkeş Başbuğumuzun bize emanet ettiği Erciyes Zafer Kurultay Derneğini Savunmak için buradayım. Kayseri Valiliği bizim derneğimiz hakkında kapatma kararı için mahkemeye başvurmuştur. Üst üste 2 kez genel kurul yapılmadığını gerekçe göstermektedirler, ama Bizim Genel Kurullarımız yapıldı. Oradaki maksat başkadır. Mahkeme dosyasında vardır. Amacın ne olduğunu tahmin ediyorum”  dedi.

“BEN YALNIZ BURDAYIM, KEŞKE ZEMZEM SUYUYLA YIKAYAN ARKADAŞLARIMDA BU GÜN YANIMDA OLSAYDI”

Açıklamasında “Keşke etrafımda o Ülkücüyüm diyen arkadaşlarım, kardeşlerim beraber olsaydık” diyen Kılıçaslan, “Gidip orda zemzem suyuyla yıkayan arkadaşlarımda bu gün yanımda olsaydı. Biz Başbuğun son emaneti olan o otağı yıktırmamak için uğraşırken onlar sadece otağın etrafını zemzem suyuyla, gül suyuyla yıkayarak kurtaracaklarını sanıyorlar. Etrafın tel örgüler çekmişler. Bakın tel örgüleri yarın bir gün biz bu davayı kayıp edersek belediyenin kepçeleri dozerleri kamyonları o tel örgüleri çok çabuk yıkarlar. Ve bizde onların altında Alpaslan Türkeş'in evlatları olarak kalırız. Gidip orda birileri bozkurt yaptı diye insanları birbirlerine düşürmeye gerek yok. Buyurun gelin devlet ortağısınız hükümet ortağısınız her şey elinizde. Erciyes Zafer Kurultay Derneğini Hep Beraber Yaşatalım. Dağlara sığmayan ülkücüleri salonlara sığdırmaya kalkıyorsunuz. Bunları yapmayın tek istediğim şu gelin derneğimize sahip çıkalım. Ben o derneğin yönetim kurulu üyesiyim bundan şeref duyuyorum onur duyuyorum” diye konuştu.

“BİZİ NEDEN YALNIZ BIRAKIYORSUNUZ, ŞOVA GELİNCE HERKES ŞOVMEN”

Alpaslan Türkeş’in  mirasına sahip çıkılması yönünde çağrı yapan Erciyes Zafer Kurultayı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Metin Kılıçaslan, şu ifadeleri kullandı: Benim arkadaşlarımdan, ülküdaşlarımdan gardaşlarımdan istediğim bizi neden yalnız bırakıyorsunuz. Bu gün burada bir mahkeme daha var. İçeriğini söylemeyeceğim ama oraya 60 kişi ile geldiniz. 5 tanenizde benim yanımda o salona geleydiniz. Belediyenin valiliğin avukatının karşında tek yürek dursaydık. Ama yok şova gelince herkes şovmen ama işe gelince kimse elini taşın altına sokmuyor. Burası bizim babamızın ocağı, babamızın vatanı, babamızın derneği, Başbuğun evlatları diye konuşuyorsak onun mirasına da sahip çıkmalıyız. Benim kamuoyuna söylemek istediklerim budur. Ülkücü hareketin mahkemelerle de hiç bir şeyle de engellenemeyeceğini inşallah bu davayı kazandığımızda göstereceğiz. Herkes Erciyes'e gidebilir mesire alanı herkesindir. Herkes orda Bozkurdunu yapabilir. Kimsenin tekelinde değildir. Çıkın Hıdrellez Tepesi’nde de Bozkurt yapın. Tel örgüler bizi yıldıramaz. Keşke bu gün yanımda 5-6 arkadaş  bu davada benimle birlikte olsaydı”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
ETİKET :   Ülkücüler Haberler Kayseri Son dakika Erciyes Zafer Kurultayı Derneği Kapatılma Dava Valilik

Tümü