Vali Yardımcıları ve Kaymakam kararnamesi açıklandı

10:25:27 | 2019-08-09

İçişleri Bakanlığı 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesini yayımladı. Buna göre Kayseri’de de bazı Vali Yardımcıları ve Kaymakamların görev yerleri değişti.

İçişleri Bakanlığı bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan veya hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 403 mülki idare amirinin görev yerlerinin liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildiğini açıkladı. Buna göre vali yardımcıları kaymakamlık görevine getirilerek bu kapsamda 616 olan vali yardımcısı sayısı 3 yıllık süreç içerisinde 315'e indirildi. Kararname ile Kayseri’de de bazı Vali Yardımcıları ile Kaymakamların görev yerleri değişti.

İşte o değişiklikler:

Kocasinan Kaymakamlığına Manisa - Gölmarmara Kaymakamı Hüseyin Karameşe, Sarız Kaymakamlığına Konya - Akören Kaymakamı İhsan Maskar, Tunceli - Mazgirt Kaymakamlığına Kayseri - Özvatan Kaymakamı Menderes Topçuoğlu, Osmaniye - Hasanbeyli Kaymakamlığına Kayseri - Akkışla Kaymakamı Yakup Kılınçoglu, Giresun - Piraziz Kaymakamlığına Kayseri - Sarıoğlan Kaymakamı Muhammed Üsame Soysal, Kayseri Vali Yardımcılığına İzmir - Buca Kaymakamı Fecri Fikret Çelik, Yalova Vali Yardımcılığına Kayseri - Kocasinan Kaymakamı Mustafa Kılıç, Kayseri Vali Yardımcılığına İzmir - Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç, Balıkesir Vali Yardımcılığına Kayseri Vali Yardımcısı Mustafa Çek ve İncesu Kaymakamlığına Bilecik Hukuk Müşaviri Mustafa Kemal Özgün.

 

 
ETİKET :  

Tümü