VALİ MASKESİZ FOTOĞRAFA CEZA KESİNCE ŞEHİRDE TEDİRGİNLİK HAKİM! MASKELERİMİZİ 10 SANİYE ÇIKARDIK NOTU!

Haber: Cafer ZENGİN

20:15:03 | 2020-09-21

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ile birlikte cafede  maskesiz oturan ve bu pozu da selfie yaparak sosyal medyadan paylaşan müdürlere cezayı kesti. Kayseri Milli Eğitim Müdürü Celalattin Ekinci, Kocasinan Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, Melikgazi Milli Eğitim Müdürü Hacı Kaya ve Talas İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Elmalı ile yüz yüze eğitim öncesi bir araya geldi. Ekinci, "Kayserimizi ve yarınımızı konuştuk. Çay eşliğinde. Okullarımızı güvenle açıyoruz" ifadelerini kullandı. Bu fotoğraf gündeme gelince Vali Şehmus Günaydın talimatı verdi ve müdürlere ceza yazıldı.

Kafede ortaya çıkan maskesiz fotoğraf nedeniyle maske takmayan 3 müdür hakkında Vali Günaydın'ın talimatıyla cezai işlem yapıldı.

Ekinci, Kaya ve Elmalı, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi uyarınca 900'er lira idari para cezası ödeyecek. Diğer yandan Vali’nin bu takibi, kentte bazı çevreleri de tedirgin etti. Sosyal medyada bazı çevreler, paylaşılan fotoğraflarını yeniden gözden geçirdi.

PAYLAŞIMA “MASKELERİ 10 SANİYE ÇIKARDIK” NOTU

Saadet Partisi (SP) Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş da toplantı yaptıklarına dair maskesiz paylaşımına, “Fotoğraf için maskelerimizi 10 saniye çıkardık” notu düştü. Aktaş, “Saadet Partisi Kayseri/Melikgazi Teşkilatı Mahalli İdareler Başkanımız ve Başkan Yardımcılarımızla Planlama ve Üretim Toplantımızı Yapıyoruz. Not : Maskelerimiz 10 saniye sadece fotoğraf çekimi için çıkartılmıştır.” ifadelerini kullandı. Maske, mesafe ve hijyen uyarısı yapan ve Koronavirüsle mücadelede kararlılığını sürdüren Vali Günaydın'ın bu hamlesi sonrası ortaya çıkan durum, "Vali sosyal medyada dahi maske denetimi yapınca şehirde bu konuda sosyal tedirdinlik hakim" yorumlarını da beraberinde getiridi.
ETİKET :   Vali Müdürler Milli Eğitim Maske cezası Haberler Son dakika

Tümü