Vali Günaydın’dan çarpıcı açıklama: Kayseri’de FETÖ Borsası var

"Tepelerinde olacağız"

10:01:59 | 2019-06-14

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kayseri’de “FETÖ Borsasının” kurulduğunu belirterek, bazı kişilerin para karşılığında içeriden  kurtarıldığını söylediği iddia edildi. Vali Günaydın, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra  oluşan ve FETÖ üyelerini aklamaya yönelik  “FETÖ Borsasının” engellenmesi için bu hain  örgütün tepesinde olacaklarını söyledi. Ziyaret ve Vali'nin açıklamaları Gönüllü Kültür Kuruluşları tarafından basın bülteni ile servis edildi.

Mazlumder hizmet binasında Gönüllü Kültür Kuruluşlarını ziyaret eden ve çarpıcı açıklamalar yapan Günaydın, “FETÖ Borsasının tepesinde olacağız. FETÖ Borsası ile mücadelede adaletli olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandığı belirtildi.

İŞTE TAŞ TARAFINDAN BASINA GÖNDERİLEN BÜLTENDE YER ALAN İFADELER

Vali Günaydın’ın Gönüllü Kuruluşları ziyaretine ilişkin açıklama yapan Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Platform Başkanı Ahmet Taş, Vali ile çay içip, Kayseri ve Türkiye’nin meseleleri hakkında görüş alışverişinde bulunduklarını dile getirdi. Vali Günaydın’ın, FETÖ üyelerini aklamaya yönelik FETÖ borsasının engellenmesi için çalışacaklarını ifade ettiğini anlatan Taş, “Okullarda tekli öğretime geçerek sabah ve akşam karanlığında okula gitmenin engellenmesi, köy camilerinin kapanmaması, memurların kadrolarının bulunduğu yerde görev yapmalarının sağlanarak haksız ve adaletsiz görevlendirmelerin olmaması, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra oluşan ve FETÖ üyelerini aklamaya yönelik FETÖ borsasının engellenmesi, sivil toplum kuruluşlarının yerinde, hukuka uygun ve toplum yararına önerilerinin devlet idarecilerine ulaştırılıp kabul görmesinin sağlanması, adaletli devlet uygulamalarının STK’lar tarafından desteklenmesi, yeni neslin teknoloji ve uyuşturucu bağımlılığından kurtarılması için devlet ve STK’ların işbirliği yapması gibi konular ziyaret sırasında gündeme gelen konular oldu.” diye konuştu.

“İLK KEZ BİR VALİ BİZİ ZİYARET ETTİ”

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın’ın ziyaretinden memnun kaldıklarını dile getiren Taş, ilk defa bir Valinin kendilerine ziyarette bulunmasını takdirle karşıladıklarını söyledi. Taş, “Bu durum devlet ve millet kaynaşması, milletin temsilcisi olan sivil toplum kuruluşlarının dikkate alınması açısından önemli. Sivil toplum kuruluşları olarak devletin ve valilerinin toplum yararına, hukuk ve adalet anlayışı içinde yapılan hizmetlerine geçmişte olduğu gibi bundan sonrada destek vereceklerini bildiren  Vali Günaydın’a teşekkür ediyoruz.” dedi.Diğer yandan Vali Günaydın, ziyarete ilişkin hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra çevredeki esnafları da ziyaret etti.

 "KAYSERİ'DE FETÖ BORSASI KURULDU"

Diğer yandan söz konusu açıklamaları AKİT Gazetesi temsilcilerinin aylık çıkardığı Kayseri Memleket Gazetesi, "Kayseri'de FETÖ Borsası kuruldu" başlığı ile verdi.

Gazete haberi şu ifadelerle okuyucularına aktardı:

KAYSERİ’DE FETÖ BORSASI KURULDU

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kayseri’de FETÖ Borsası’nın kurulduğunu, bazı kişilerin para ile içeriden kurtarıldığını söyledi.  Vali Günaydın, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra oluşan ve FETÖ üyelerini aklamaya yönelik FETÖ borsasının engellenmesi için adaletli bir şekilde bu hain örgütün tepesinde olacaklarını ifade etti.

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Platformunu ziyaret etti. Ziyarette konuşan, Vali Günaydın, “FETÖ Borsası kuranların tepesinde olacağız. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra oluşan ve FETÖ üyelerini aklamaya yönelik FETÖ borsasının engellenmesi için ne gerekiyorsa adaletli bir şekilde yapacaklarından kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Vali Günaydın, Okullarda tekli öğretime geçerek sabah ve akşam karanlığında okula gitmenin engellenmesi, köy camilerinin kapanmaması, memurların kadrolarının bulunduğu yerde görev yapmalarının sağlanarak haksız ve adaletsiz görevlendirmelerin olmaması, sivil toplum kuruluşlarının yerinde, hukuka uygun ve toplum yararına önerilerinin devlet idarecilerine ulaştırılıp kabul görmesinin sağlanması, adaletli devlet uygulamalarının STK’lar tarafından desteklenmesi, yeni neslin teknoloji ve uyuşturucu bağımlılığından kurtarılması için devlet ve STK’ların işbirliği içinde olması gerektiğini söyledi.

BAŞKAN AHMET TAŞ, TEŞEKKÜR ETTİ

Gönüllü Kültür Kuruluşları Platformu Başkanı Ahmet Taş, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın’ın ziyaretinden memnun kaldıklarını bildirerek ilk defa bir valinin kendilerine ziyarette bulunmasını takdirle karşıladıklarını bunun devlet ve millet kaynaşması, milletin temsilcisi olan sivil toplum kuruluşlarının dikkate alınması açısından önemli olduğunu bildirdi.

Başkan Ahmet Taş, sivil toplum kuruluşları olarak devletin ve valilerinin toplum yararına, hukuk ve adalet anlayışı içinde yapılan hizmetlerine geçmişte olduğu gibi bundan sonrada destek vereceklerini bildirerek Vali Günaydın’a teşekkür ettiğini ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

 
ETİKET :   Kayseri FETÖ Borsası Vali Şehmus Günaydın Kayseri Haberleri Son dakika

Tümü