Vali’den veda Başkan’dan sitem! Bu sözler kime?

Vali Süleyman Kamçı, kente veda etti. Vali’nin onuruna verilen veda yemeğinde Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in, sitem dolu sözleri dikkat çekti. Peki konuşmasında, “İki yüzlü siyasetçi “ vurgusu yapan Çelik, bu sözleri kime ya da kimlere söyledi?

11:44:48 | 2018-11-16

Vali Süleyman Kamçı, onuruna veda yemeği düzenlendi. Veda yemeğine Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in sözleri damgasını vurdu.  Vali’ye yönelik konuşurken, adeta yerel seçim ve adaylık sürecine göndermeler yapan Çelik, “kızım sana söylüyorum gelinin sen anla” dedirtti.

Çelik, “Vali bey, tipik siyasetçiler gibi yapmacık sentetik suni işler içinde olmadı. Hiçbir zaman gizli ajandası da olmamıştır. İnsanın önünden bir türlü arkasından bir türlü olmamalı. Çok görüyoruz bu günlerde bu tarz siyasetçileri, iş adamlarını ve yöneticileri.” ifadeleri  ile dikkat çekti.

 

Vali Süleyman Kamçı ise, toplumsal birlik ve bütünlük içinde huzurlu bir şehir oluşturmak için çalıştığını söyledi. Valilik görevinin son derece onurlu bir meslek olduğunu dile getiren Kamçı, Kayserililer’den helallik istedi. Diğer yandan dün Valilik binası önünde yapılan veda töreninde de duygusal anlar yaşandı. Kendisini uğurlamaya gelen herkes ile tek tek helalleşerek, tokalaşan Vali Kamçı, hatıra fotoğrafı çektirdi. Vali Kamçı, "Valilikten emekli olarak Kayseri'den ayrılmış olacağım. Tüm Kayserililere teşekkür ediyorum” diye konuştu. Makam aracına binen Vali Kamçı, araçtan el sallayarak kente veda etti.

 

 Vali Kamçı’ya Duygu Dolu Veda Yemeği 

KAYSERİ’de 2,5 yılı aşkın süredir görev yapan Vali Süleyman Kamçı onuruna veda yemeği düzenlendi.

Özel bir otelde düzenlenen yemeğine Vali Süleyman Kamçı ve eşi Ayşe Kamçı, Garnizon Komutanı Hv. Plt. Tuğgeneral Ercan Teke ve eşi Sevil Teke, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve eşi İkbal Çelik, 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanı Hv. Plt. Tuğgeneral Selçuk Aygün, Cumhuriyet Başsavcısı Abdülkadir Akın, Üniversite rektörleri, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, meslek ve odaların yetkilileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Yoğun bir katılımın yaşandığı ve duygusal anların yaşandığı veda yemeğinde konuşan Vali Kamçı, 2,5 yılı aşkın süredir yürüttüğü Kayseri Valiliği görevinin sonuna geldiğini belirterek, tüm Kayserililerden helallik istedi.

Dünyada hiçbir şeyin baki olmadığını kaydeden ve bir gün Kayseri Valiliği görevinin de son bulacağının bilincinde görevini yürüttüğünü anlatan Vali Kamçı, konuşmasına şöyle devam etti:

“Yaklaşık 2,5 yıldan beri, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan ve doğal, kültürel ve tarihi pek çok zenginliği bünyesinde bulunduran Kayseri’de, siz aziz hemşehrilerime hizmet etme imkânı buldum. Kayseri’de göreve başladığım ilk günden beri, her gün daha ileriye koşan ülkemizin; demokrasi, kalkınma, refah, toplumsal birlik ve bütünlük içinde, tüm vatandaşlarımıza huzurlu bir şehirde yaşama imkanı sunulmasına yönelik çalışmaları geliştirmeye gayret gösterdik. Görev yaptığım dönem içerisinde Kayseri’de tüm alanlarda gösterilen gelişme ve kalkınmanın, artan toplumsal huzur ve refahın, birlik ve bütünlüğün temelinde, tüm hemşehrilerimizin bizim çalışmalarımıza, maddi ve manevi tüm destekleri sağlama gayreti içerisinde olduğunu memnuniyetle müşahede ettim. Malumunuz, Valilik görevi son derece onurlu bir meslek olduğu kadar sorumluluğu da oldukça yüksek olan bir görevdir. İmkânınız ve vaktiniz varken başınızı çevirdiğiniz, görmezden geldiğiniz her bir vatandaşın hakkının ve hukukunun korunamaması ve bunun sonucunda da affedilmeyen tek günah olan kul hakkına girme ihtimalinizin bulunması mesleğimizin ağır yükümlülüklerindendir.”

20 yılı aşkın süredir görevinin hakkını vermeye ve kul hakkı yememeye gayret ettiğini ifade eden Vali Kamçı, meslek hayatı boyunca Allah’ın izniyle kendisine bu onurlu görevleri tevdi eden Sayın Cumhurbaşkanlarına ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümetlerine teşekkürlerini iletti.

Yemekte bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ise, “Şehrim adına Sayın Valime teşekkür ediyoruz. İyi bir mesai arkadaşı ve iyi bir dosttu. Bize yaptığı ağabeylik ve bu şehre yaptığı hizmetlerden dolayı biz Sayın Valimizden razıydık, Rabbim de razı olsun inşallah. Konuşmama başlarken ‘değerli’ ifadesini kullandım. Bu ifade kolay kolay herkese söylenecek bir ifade değil, altının dolu dolu olması gerekiyor. Bir yöneticiye değerli demek için öncelikle uyumlu olmalı ki Sayın Valim ile şehrin tamamını kapsayacak şekilde uyum içinde çalıştık. Değerli olabilmesi için bir yöneticinin mutlaka çalışkan olması lazım. Başladığı süreci hepiniz iyi biliyorsunuz. O hain darbe girişiminden bir ay kadar önce geldi çok zor süreçte gece gündüz bu şehir için çalıştı. Dolayısıyla çalışkan ifadesini biz Sayın Valim için çok rahat bir şekilde kullanabiliyoruz.

Yine değerli olabilmek için ağabey olabilmek lazım, bizim için bir ağabeydi, eşi Ayşe hanım da herkesin ablasıydı. O ağabey edasıyla kimseyi kırmadan dökmeden bu günlere kadar bu şehri getirdi. Yönetici halkın içinde olmalı, böyle tepeden bakan o fildişi kulelerde oturan biri olmamalı ki Sayın valim böyle bir profil çizdi. Hep halkla iç içe oldu Allah razı olsun. Tipik siyasetçiler gibi yapmacık sentetik suni işler içinde olmadı. Çoluk çocuk genç ihtiyar hep halkın içinde oldu.

Samimiyet kavramı apayrı bir şey yönetici için. Yöneticinin gizli ajandası olmamalı. İnsanın önünden bir türlü arkasından bir türlü olmamalı. Çok görüyoruz bu günlerde bu tarz siyasetçileri, iş adamlarını ve yöneticileri. Sayın Valimde bunu hiç hissetmedik. İçi dışı bir özü sözü bir oldu. Hiç gizli ajandası olmadı dolayısıyla gerçekten samimi bir yönetici profilini bizlere gösterdi. Sayın Valim yeni bir yol ayrımında ve farklı bir yola çıkıyor. Bundan sonraki yolunda da Allah yolunu açık etsin diyorum” dedi.

Vali Kamçı için hazırlanmış olan slayt gösterisinde de, Vali Kamçı’nın Kayseri Valiliği görevi süresince geçirmiş olduğu anlardan bazı kesitler davetlilerle paylaşıldı.

Veda yemeğinin sonunda Vali Kamçı ve eşi Ayşe Kamçı, misafirlerle tek tek vedalaştı.

 

VALİLİK ÖNÜNDE DUYGUSAL VEDA

 

 

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, kente veda etti. Valilik önündeki vedada duygusal anlar yaşandı.

 

Malatya Valisi iken 10 Haziran 2016 tarihinde Kayseri’ye Vali olarak atanan Süleyman Kamçı, kente veda etti.

Valilik önünde Kamçı içi veda töreni düzenlendi. Vali Kamçı, farklı kurumların temsilcileri ve vatandaşlarla vedalaştı. Kendisini uğurlamaya gelen herkes ile tek tek helalleşerek, tokalaşan Vali Kamçı, hatıra fotoğrafı çektirdi. Veda da basın mensuplarına açıklamalarda da bulunan Vali Kamçı, "Valilikten emekli olarak Kayseri'den ayrılmış olacağım. Tüm Kayserililere teşekkür ediyorum” diye konuştu. Kamçı, “Kayseri'nin istikbalinin çok parlak olduğunu düşünüyorum” ifadelerini de kullandı.

 

Kamçı, “2.5 buçuk yıl önce başlayan Kayseri Valiliğimiz, bugün itibariyle sona eriyor. Yarın itibariyle Valilikten emekli olarak Kayseri'den ayrılmış olacağım. Bu dönem içerisinde tüm Kayserililere teşekkür ediyorum. Kayseri'de bu süreçte bize gösterdikleri ilgi ve alaka memnuniyet verici. Basın mensuplarımızın da gösterdiği ilgi ve alakaya teşekkür ediyorum. Kayseri güzel bir kenttir. Orta Anadolu'muzun parlayan yıldızıdır. Gelişmekte olan bir ildir.

Çok daha hızlı gelişecektir. Ülkemizin en iyi, en hızlı gelişen illerinden birisidir. Kayseri'nin istikbalinin çok parlak olduğunu düşünüyorum. Hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Vali Kamçı'nın vedasında duygu dolu anlar da yaşandı.  Makam aracına binen Vali Kamçı, araçtan el sallayarak kente veda etti. (Haber Merkezi)

 
ETİKET :   Vali Süleyman Kamçı Büyükşehir Belediye Başkan Mustafa Çelik sitem dolu sözler dikkat çekti “İki yüzlü siyasetçi “

Tümü