Vakıf malını peşkeş çekmediler diye mi sürgün edildiler?

12:27:07 | 2017-06-19
OSMAN ÇİFTCİ
OSMAN ÇİFTCİ      osmanciftci3800@gmail.com

Cumartesi günü manşetimizdeydi bugün de öyle...

Bu skandalın peşini de bırakmayacağız.

FETÖ kuruluşu özel vakıfların elinden alınan öğrenci yurtları şimdi Vakıflar Bölge Müdürlüğü uhdesinde. Yani artık devlet malı...

Bazı vakıf ve dernekler de bu yurtları yok pahasına, tahsis yoluyla kiralamak için talepte bulunmuş.

Vakıflar müfettişi bu yurt binalarına el konulduğu zaman tuttuğu raporda bu yerlerin kiralanabileceği minimum rakamları raporunda belirlemiş.

Kayseri Vakıflar Bölge Müdürlüğü ihale komisyonu üyeleri de talepte bulunanlara, bu yurtların "yok pahasına" kiralanamayacağını belirtip talepleri reddetmişler.

"Demek öyle ha, siz görürsünüz" diye giden bu bazı vakıf ve dernekler Ankara'dan işi bitirme gayretine girmiş.

Hangi siyasetçiler hangi bürokratlar devreye girmişse Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden Kayseri'deki ihale komisyonu üyelerini arayıp, sözlü talimatla "yok pahasına peşkeş çekin" mealinde talimatlar yağdırmışlar.

Komisyonda görev alan 5 kişiden 2'si şube müdürü 3'ü şube müdür vekili...

Vekil müdürlerden biri kadın diğeri gözleri görmeyen ağma Avukat...

Sonuçta memur adamlar...

Müfettişin "en az aylık 6 bin liraya kiralanabilir" dediği yeri nasıl bin liraya kiraya versinler?

Devletin içine sızan ve devlet mekanizmasına paralel bir güç kullanarak 15 Temmuz'u icra eden vatan hainlerinin örneği ortadayken hem de...

Şimdi de devlet mekanizmasına paralel olarak "yok pahasına peşkeş çekin" mealinde talimat yağdıran Ankara sakinlerine mi boyun eğsinler?

Bu talimatı verenlerin yaptığı bu kepazeliğin FETÖ'nün yaptığından ne farkı var?

Öyle ya ihale komisyonu üyesi memurlar devlet gücüyle devlet mekanizmasına paralel şekilde talimatlar yağdıranların sözlü talimatlarına uyarak bu yurtları peşkeş çekseler yarın öbür gün hesabını nasıl verecekler?

Böyle bir peşkeş çekilmiş olsa bunun hesabını Ankara'dan arayıp sözlü talimat yağdıranlar değil ihale komisyonu üyeleri verecek...

Hatta öyle ki, iddiaya göre bir Genel Müdür Yardımcısı Kayseri'deki komisyon üyelerini arayıp, "onaylamazsanız sonuçlarına katlanırsınız" diye ve "yoksa siz FETÖ'cü müsünüz sizi ihraç ederiz haaa" diye tehdit etmiş.

Böyle bir kepazelik olabilir mi?

Böyle bir alçaklık kabul edilebilir mi?

Hem FETÖ'nün geçmişte yaptığı gibi devlet makamından devletin işleyişine aykırı talimatlar yağdır hem de bu talimatlara uymayanlara "FETÖ'cü müsüz, ihraç ederiz" diye aba altında sopa göster.

Bence devletten bu tiplerin derhal temizlenmesi gerekir hem de derhal. Böyle Allah'tan korkmayan, kuldan utanmayan, devletin çıkarlarından yana olmayan, devletin işleyişinin dışına çıkanların bu devletin ekmeğini yemeye hakkı olmadığını düşünüyorum.

İnşallah iddialar doğru değildir, bu denli bir kepazelik yoktur diyorum ama sürgün olayı ortada...

Neyseki ihale komisyonu üyeleri bu tehditlere pabuç bırakmamışlar "onaylamıyoruz" demişler.

Ama ne yazık ki devlet malını, vakıf malını peşkeş çekmediler diye aynı gün akşam sürgün edilmişler.

Murat Seçilir'den önce Vakıflar Bölge Müdürlüğü görevini vekaleten yürüten Hakkı Murat şube müdürü olarak Erzurum'a, şube müdür vekili Murat Akdemir Diyarbakır'a, şube müdür vekili Şehnaz Yıldırım Bitlis'e, Hayır İşleri Şube Müdürü Seyfettin Yüksel Bitlis'e, Vakıfların gözleri görmeyen ağma Avukatı Bekir İlhan da Sivas'a sürgün edilmiş.

Şimdi size soruyorum, Allah aşkına; bunu yapanların FETÖ'den farkı ne?

Şu mübarek ayda yapılacak iş mi bu?

Dün Fetoş denen godoş, bugün bu kepaze zihniyet.

Devleti oyuncak eden bu zihniyete kim dur diyecek?!.

Başka bir sebebi yoksa, yani sırf FETÖ'den kalan öğrenci yurtlarını kendilerine hak, helal gören Allah'tan korkmazlara peşkeş çekmediler diye ihale komisyonu sürgün edildiyse ki görünen gerçek aynen öyle; sürgünü yapanların tamamı derhal görevden alınmalı ve hatta ibreti alem için derhal tutuklanarak yargılanmalıdır.

Bu sürgüne sebebiyet veren yağmacı FETÖ muadili Allah'tan korkmazlara da seslenmek istiyorum; Allah'tan korkmazlar 15 Temmuz'dan hiç mi ders almadınız?

Eski Türkiye mi sandınız!

Öyle sürgünden, tehditten korkan pısırık memur dönemi bitti.

Bazıları henüz anlayamamışsa da bitti...

Eski Türkiye kalmadı, öyle eskisi gibi devlet gücünü elinde bulunduran alçakların talimatlarıyla kimse devletin malına haramzadelerin çöreklenmesine göz yummaz.

Yumsa da kendisi hesabını veremez zaten.

Bana göre sürgün edilen bu 5 isime Vakıflar Genel Müdürlüğü onurlu, şerefli, namuslu, haysiyetli duruşları nedeniyle madalya takmalı, peşkeş talimatı verenler de derhal açığa alınarak haklarında yasal işlem başlatılmalı.

İhale komisyonu üyelerini vakıf malını peşkeş çekmediği için sürgün edip yerine yeni ihale komisyonu kurarak onların peşkeşe onay vereceğini sanan zavallılara da şaşıyorum.

Olayın takipçi olacağız.

Bakalım ihale komisyonunu kimlerden oluşturacaksınız, bakalım oluşturacağınız bu yeni komisyon vakıf malını peşkeş çekme onayını verebilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Bu bahsettiğim çarpıklıkla ilgili olarak da bu sütunlardan Cumhuriyet Savcıları'na suç duyurusunda bulunuyorum.

Melikgazi Belediyesi Fen İşleri Müdürü iken Kayseri Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne Müdür Yardımcısı olarak atanan Murat Seçilir şimdi Bölge Müdürlüğü görevine vekalet ediyor.

Seçilir'in birilerine "tutmalık, uşaklık" yapacağını sanmıyorum.

Vakıf malı veballi maldır, tozu üstüne bulaşsa çoluğundan çocuğundan çıkar denir.

Seçilir vakıf malına haksız el attırmayacaktır diye umuyorum. Bu süreçte attığı her adımın da takipçisi olacağız.

Sadece Seçilir'in nasıl bir tavır sergileyeceğinin değil sürecin de takipçisi olacağız, FETÖ'den Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne geçen yani artık devlet malı olan öğrenci yurtlarını kimsenin yağmalamasına göz yummayacağız, sessiz kalmayacağız.

İhaleye çıkarılsın, kim daha çok kira teklif ediyorsa öğrenci yurtlarını işletme hakkı onların olsun.

Yoksa öyle el altından tahsisle peşkeş çekmeye göz yumulamaz. Yumanın, yummaya çalışanın Cenab-ı Allah bin türlü belasını versin.

Buradan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakan Binali Yıldırım'a, Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün bağlı olduğu Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak'a, Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne, Devletin Valisi Süleyman Kamçı'ya, Kayseri Emniyet Müdürü İbrahim Kulular'a, Kayseri Milletvekili Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'ye, AK Parti'nin Kayseri Milletvekili olan MKYK Üyesi İsmail Emrah Karayel'e, Cumhuriyet Savcıları'na vicdan sahibi herkese çağrıda bulunuyorum.

Vakıf malının göz göre göre yağmalanması girişimine göz yummayın.

Köşe yazısı
ETİKET :   Vakıf Malı Osman Çiftci Vakıflar Bölge Müdürlüğü

Tümü