"Vahşice öldürüldü" iddiası...

Kökenleri Kayseri germir’e dayanan Kaşıkçı Ailesi’nden gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili sıcak gelişme…

14:36:51 | 2018-10-18

 

Yeni Şafak: Vahşetin ses kaydına ulaştık Cemal Kaşıkçı işkenceyle katledildi

Kaşıkçı ailesinin aslen Kayseri, Germirli oldukları ortaya çıkmış. Dünya’nın konuştuğu Cemal Kaşıkçı olayı bir anda Kaşıkçı ailesini gündeme taşımıştı. Kaşıkçı ailesinin kökenlerinin Kayseri’nin Germir Mahallesi’nde olduğu yönünde çok sayıda iddia ortaya atılırken Germir Mahalle Muhtarı Ali Kapısız’da iddiaları doğrular nitelikte açıklamalar yapmıştı.

 

İşte bunlar yaşanırken yeni bir gelişme daha gündeme bomba gibi düştü… Yeni Şafak Gazetesi’nin haberine göre , Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’ndaki vahşi cinayetin ses kaydına ulaşıldı. İddiaya göre  Konsolosluğa belge için gelen Cemal Kaşıkçı’ya korkunç işkenceler yapıldığı belirlendi. Sorgu sırasında Cemal Kaşıkçı'nın önce parmakları koparıldı ardından kafası kesilerek öldürüldü. Kayıtların birinde apar topar Riyad’a kaçan Başkonsolos Muhammed Uteybi, “Bu olayı dışarıda yapın. Benim başımı belaya sokacaksınız” diyor. Cevap “Yaşamak istiyorsan sus!” oluyor.

Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’na girdikten sonra bir daha haber alınamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı olayı ile ilgili araştırmalar devam ediyor.Cemal Kaşıkçı’nın akıbetine ilişkin sır perdesi aralandı. Yeni Şafak’ın ulaştığı bilgilere Türkiye’nin elinde Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’ndaki vahşi cinayetle ilgili birden çok ses kaydı bulunuyor. Kayıtların birinde dün apar topar Riyad’a kaçan başkonsolos Muhammed Uteybi infazın konsolosluğun dışında yapılmasını istiyor. Cevap “Yaşamak istiyorsan sus!” oluyor.

 

ÖNCE İŞKENCE SONRA İNFAZ

Veliaht Prens Selman, muhalif gazeteci Kaşıkçı’nın infazı için aralarında Adli Tıp Kurumu Başkanı El Tubaigy’nin de bulunduğu 15 kişiyi İstanbul’a göndermişti. Konsolosluğa belge için gelen Kaşıkçı’ya korkunç işkenceler yapıldığı belirlendi. Sorgu sırasında önce parmakları koparıldı ardından kafası kesilerek öldürüldü. Başkonsolos Uteybi’nin, işkence sırasında “Bu olayı dışarıda yapın. Benim başımı belaya sokacaksınız” diye itiraz ettiği duyuluyor. Bir başka ses kaydında ise Uteybi, “Arabistan’a geldiğinde yaşamak istiyorsan sus!” diye uyarılıyor.

 

DÜNYANIN GÖZÜ İSTANBUL’DA

Uluslar arası haber ajansları da Türk güvenlik kaynaklarına dayanarak ardı ardına iddialarda bulundu. Amerikan haber ajansı AP, başkonsoloslukta yapılan aramada Kaşıkçı’nın öldürülmesiyle ilgili kanıt bulunduğunu duyurdu. CNN International da Kaşıkçı’nın öldürüldüğünü ve cansız bedeninin parçalara ayrıldığını belirtti. Amerikan haber kanalı, parçalara ayrılan cesedin ne yapıldığına ilişkin yorum yapılmadığını bildirdi.

 

7 DAKİKADA PARÇALANDI

Katar merkezli El Cezire kanalı cinayet anına ilişkin detaylar verdi. İddiaya göre Cemal Kaşıkçı konsolosun odasında öldürüldü ve cesedi 7 dakikada burada parçalara ayrıldı. Cesedi parçalama işlemini ise Suudi otopsi uzmanı Salah Mohammed al-Tubaigy’i gerçekleştirdi. Suudi otopsi uzmanı bu kan donduran işlemi gerçekleştirirken yanında bulunan diğer Suudilere müzik dinlemeleri tavsiyesinde bulundu.
ETİKET :   Kayseri Kökenleri Kayseri Germir Kaşıkçı Ailesi gazeteci Cemal Kaşıkçı Katar El Cezire Suudi konsolos Veliaht Prens Selman

Tümü