Uyuşturucu ticaretinden anne ve kızın cezası belli oldu!

12:46:02 | 2018-04-09

Kayseri’de ‘uyuşturucu madde ticareti yapma’ suçundan tutuklu yargılanan 48 yaşındaki kadına 8 yıl 4 ay hapis, bin 660 TL adli para cezası, kadının 30 yaşındaki kızına ise kullanıcı suçundan 2 yıl hapis cezası verildi.
6 Ekim 2017’de Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Battalaltı diye tabir edilen yerde uyuşturucu tacirlerine yönelik operasyon yapıldı. Operasyonda suça sürüklenen çocuk M.Y (13), Y.Y(30), G.Ç(48),G.E(27), B.Y(27), İ.A(24), U.K(26),S.E.K(26) ve K.Ü(18) isimli şahıslar yakalandı. Şahısların üst ve araç aramalarında 19 parça halinde esrar, bonzai, eroin ve metamfetamin maddesi ele geçirildi. Yakalananlardan suça sürüklenen çocuk M.Y(13), Y.Y(30) ve G.Ç(48) isimli şahıslar hakkında Uyuşturucu Ticareti Yapmak suçundan işlem yapıldı. G.Ç. ile Y.Y. tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanıklar G.Ç. ile Y.Y. ve avukatları hazır bulunurken, suça sürüklenen çocuk M.Y. duruşmaya gelmedi.
3 tanığın dinlendiği davada üzerlerine atılı suçlamaları kabul etmeyen anne G.Ç. ile kızı Y.Y. uyuşturucu kullanıcısı olduklarını, ticaretini yapmadıklarını söylediler.
Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanık G.Ç.’ye ‘uyuşturucu madde ticareti yapma’ suçundan 8 yıl 4 ay hapis bin 660 TL adli para cezası ile tutukluluk halinin devamına karar verirken, uyuşturucu kullanıcısı kanaatine varılan ve 2 yıl hapis cezası verilen tutuklu sanık Y.Y.’ye ise hükmün açıklanmasını geri bırakarak tahliyesine karar verdi. Mahkeme suça sürüklenen çocuk M.Y.’nin ise delil yetersizliğinden beraatına hükmetti.
ETİKET :   Haber Kayseri Uyuşturucu Kayseri Adliyesi

Tümü