“UYDURMA BAHANELERLE KURTULAN TERÖRİSTLER!”

15:31:16 | 2019-07-10

Hain terör örgütü FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimin 3’üncü yıldönümüne yaklaşık bir hafta kala FETÖ iddiasıyla suçlanan ve daha sonra yargılandıkları davalarda beraat eden bazı isimler, sosyal medya hesaplarından adeta içlerini döküp, düşüncelerini paylaştı.

Bu isimlerden biri Ticaret Odası eski Meclis Üyesi olan iş insanı Nuh Mehmet Saçmacı oldu. Saçmacı geçtiğimiz yıl Nisan ayında yargılandığı davada mahkeme heyetinin oy birliği ile verdiği karar sonrası beraat etmişti. Saçmacı, “Bu millet FETÖ’den sanık olması gerekirken tanık ve müşteki gibi uydurma bahanelerle kurtulan teröristleri  asla unutmayacak.” şeklindeki tepkisiyle dikkat çekti.

15 Temmuz hain darbe girişimini yönetenler arasında bulunan Akın Öztürk’ün, Kayseri’de görev yaptığı dönemde emir astsubayı olan ve yine yargılandığı FETÖ davasından 2017 yılı Mart ayında beraat eden Ali Üstünel de, Saçmacı’ya destek verdi. Üstünel, “Elbet o müfteri alçaklar da hesap verecektir. Yakın tarihimizin sansasyonel bütün pisliklerinin içindeki şerefsizler.” ifadelerini kullandı.

 

YARGILANDIKLARI FETÖ DAVALARINDAN BERAAT ETMİŞLERDİ

Kayseri Ticaret Odası (KTO) eski Meclis Üyesi ve aynı zamanda iş insanı Nuh Mehmet Saçmacı, 2018 yılı  Nisan ayında  2. Ağır Ceza Mahkemesi´nde yapılan yargılamasının son duruşmasında; mahkeme heyetinin oy birliği ile verdiği karar sonrasında “FETÖ üyeliği” suçlamasıyla yargılandığı davadan beraat etti.  O dönem mahkemenin verdiği karar sonrasında, “Adalet yerini buldu” diyen Saçmacı, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümüne sayılı günler kala tepkisini sosyal medya üzerinden dile getirdi.

SAÇMACI: FETÖ’DEN SANIK OLMALARI GEREKİYORDU! BU MİLLET UNUTMAYACAK

Dikkat çeken ifadeler kullanan Saçmacı’nın, “Sanık olması gerekirken kurtulan teröristler” açıklaması ise akıllarda soru işaretleri bıraktı. Saçmacı, şu ifadeleri kullandı, “Bu millet 15 temmuz hain darbe girişimini asla unutmayacaktır. Hepsinden ötesi Fetö'den sanık olması gerekirken tanık ve müşteki gibi uydurma bahanelerle kurtulan teröristleri de asla unutmayacak.”

ÜSTÜNEL: ELBET O MÜFTERİ ALÇAKLAR DA HESAP VERECEKTİR

15 Temmuz darbe girişimi sonrası 'FETÖ silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan tutuklanan ve Akın Öztürk'ün Kayseri Garnizon Komutanlığı yaptığı dönemde de emir astsubayı olarak görev yapan Ali Üstünel de,  Saçmacı’ya destek verdi.

Daha önce Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor Etkinlikleri AŞ Genel Müdürü olarak da görev yapan Ali Üstünel, Saçmacı’nın yaptığı paylaşıma, “Elbet o müfteri alçaklar da hesap verecektir. Yakın tarihimizin sansasyonel bütün pisliklerinin içindeki şerefsizler” ifadelerini yazdı. Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :   Haber Kayseri Nuh Mehmet Saçmacı FETÖ iddiası

Tümü