Ülkücü bazı isimlere belediyelerde görev verilecek mi?

Pazarlık yok, ama..!

11:34:52 | 2019-06-11

Cumhur İttifakında 31 Mart seçimleri sonrasında belediye yönetimlerinde MHP’li isimlerin görev alıp, almayacakları merak konusu oldu. AK Parti’de Yerel Yönetimlerden Sorumlu isim olan Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, seçim öncesi MHP cephesini işaret ederek, “Belediyeleri birlikte yöneteceğiz”  mesajı vermişti. Ancak gelinen süreçte Kayseri’de bu konuda bir adım atılmadı. Ülkücü camiada konu dilden düşmedi.

 “YAPARLARSA ÜLKÜCÜLERİN GÖNLÜNÜ KAZANIRLAR”

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, konuyla ilgili olarak,  “Düşünüp, nezaketen de olsa MHP’liler, çalıştılar demeliler. İl bazında bahsedersem bunun altından kalkamazlar” ifadelerini kullanmıştı. MHP İl Başkanı Serkan Tok ise, “Bu konuda herhangi bir pazarlığımız olmadı. Bizden de talep eden Ülkücü arkadaşlarımız var. Ben yeri geldiğinde Belediye başkanımıza bu talepleri iletirim. Yaparlarsa Ülkücülerin gönlünü kazanmış olurlar” şeklinde konuştu. 31 Mart yerel seçimleri sonrasında Cumhur İttifakının Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) cephesinde, özellikle Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere merkezdeki diğer belediyelerde de  MHP’li bazı isimlere görev verilip, verilmeyeceği konusu konuşulmaya devam ediyor. Bu konuda ilk işaret AK Parti’nin yerel yönetimlerden sorumlu ismi Milletvekili Mehmet Özhaseki tarafından verilmişti. Özhaseki, seçim öncesinde MHP’yi işaret ederek, “Birlikte yöneteceğiz ve ben değil, biz diye hareket edeceğiz” yönünde açıklamalar yapmıştı. Bu açıklamaların ardından seçim bitti, ancak Kayseri’de bu yöndeki beklentiler cevap bulmadı.

“İL BAZINDA BAHSEDERSEM BUNUN ALTINDAN KALKAMAZLAR”

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, bir süre önce Kayseri Olay Gazetesi’nde yer alan haberde çarpıcı ifadeler kullanmıştı. “Kayseri’de bize Encümen vermiyorlar”  diyen Ersoy, “Hiçbir şey vermeseler dahi, biz bunu talep etmekten ziyade onların düşünüp nezaketen MHP’liler, ülküdaşlarımız da çalıştılar demeliler. İl bazında bahsedersem bunun altından kalkamazlar. Encümene girdiler, daire başkanı oldular. Cumhur İttifakı’nın tabanında bir sorun olduğunu düşünmüyorum, ama tavana geldiğiniz zaman Baki Ersoy benden daha fazla alkış alırsa diyor. Eline mikrofonu aldığı zaman daha etkin konuşursa. Yarın bir gün bunların önünü açarsak, mitingleri açarsak seçmen de ‘bak o öyle ama bu da böyle’ tanıtma imkanı sunarsak diye kafalarında bir kısım AK Partili kardeşlerimizin büyüklerimiz in soru işaretleri var. Biz nezaketli davranıyoruz. Liderimizin talimatları doğrultusunda çok ölçülü davranıyoruz. Boynumuz kıldan ince lider ne diyorsa o. Sizin de iyi niyetinizi görmediğimiz zaman AK Parti’nin Kayseri’deki yöneticileri için söylüyorum, bu bizi üzüyor.” şeklinde konuştu.

“BİZ DİYORUZ Kİ YARIM ELMA GÖNÜL ALMA”

Bu yönde parti yöneticileri ile de görüşmeler yaptığını kaydeden Ersoy, “Kızılcahamam’da Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sadir Bey ile bunu görüştüm ve anlattım. Biz diyoruz ki yarım elma gönül alma. Biz ülküdaşlarımıza tabanımıza diyelim ki bir ağabeyimiz daire başkanı oldu. Ne var bunda. Liyakat sahibi olmayan eşimizi dostumuzu getirelim demiyoruz. Liyakat sahibi olmayanlar zamanı gelince kendilerini kapı önünde bulurlar zaten." ifadelerini kullandı.

“YAPARLARSA ÜLKÜCÜLERİN GÖNLÜNÜ KAZANMIŞ OLURLAR”

MHP İl Başkanı Serkan Tok da, konuyla ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı. MHP cephesinde sürekli konuşulan ve her sohbette gündeme gelen bu tartışmayla  ilgili Başkan Tok,  “Bir pazarlığımız yok, ama yaparlarsa Ülkücülerin gönlünü kazanmış olurlar” dedi.

MHP Lideri Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda hareket ettiklerini anlatan Tok, şunları söyledi, “Biz çalıştık, hiçbir pazarlığımız olmadı. Bu çalışma doğrultusunda Ülkücülerin partisinden isteklerinin olması gayet doğaldır. Siyasi partilerin böyle isteklerinin olması gayet doğaldır. Biz başlangıçta bir pazarlık olmadığı için rahatız. Bizden de talep eden Ülkücü arkadaşlarımız var. Ben yeri geldiğin de Belediye başkanımıza bu talepleri iletirim. Yaparlarsa da Allah razı olsun, yapmazlarsa da Allah razı olsun. Kimseye yapmadı diye de tavır almayız. Genel merkezimin yürütmüş olduğu politikalara bağlı hareket eden bir il teşkilatıyız. Yaparlarsa Ülkücülerin gönlünü kazanmış olurlar,  yapmazlar ise biz bunu bir sorun yumağı haline getirmeyiz. İstişarelerimize devam ederiz” 

Haber: Cafer ZENGİN

 
ETİKET :  

Tümü