Videolu Haber: Ulaşıma Anne Eli Değdi!

Başkan’ın 76 yaşındaki annesinin balkondan saydığı boş otobüsler ulaşım planına ilham oldu!

16:56:49 | 2017-11-15

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in 76 yaşındaki annesi Sevim Çelik, oturduğu evin balkonundan Erciyes Üniversitesine boş giden otobüsleri oğluna sürekli anlatınca Başkan Çelik’in de bu konuda harekete geçerek, ulaşım planlaması yaptığı belirtildi.

 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri’de ulaşım sorununu çözmeye yönelik projelere devam ettiklerini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı Meclis toplantısında konuşan Başkan Çelik, Ulaşım A.Ş.’nin yeni otobüs alımı yapacağını ve alınacak otobüslerin de şehir trafiğini ve toplu ulaşımı rahatlatacağını söyledi.

Özellikle kent meydanından, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) yönünde trafik yoğunluğu yaşandığına dikkat çeken Başkan Çelik, bu konuda annesi Sevim Çelik’in kendisine yaptığı uyarının yol gösterdiğini belirtti.

Başkan Mustafa Çelik, “Annem Kartal Kavşağı’nda oturuyor. Orada balkonda oturup, gelip, giden otobüsleri seyrediyor. Üniversiteye giderken otobüsler, Kartal Kavşağı’ndan bakıyor boş giden araçlar var. İşte oğlum bak yine 3 kişiyle geçti, 8 kişiyle geçti, bak bu otobüste 9 kişiyle geçti, yazık boş gidiyorlar diyor. Bu nedenle yeni bir planlama yaptık. Şehir içi trafiğini rahatlatacak bir proje bu. Cumhuriyet Meydanı’na giden otobüs sayısının azalmasına yönelik planlama yaptık. 25 metrelik otobüsler alacağız ve Kayseri’deki toplu taşımada yenilik yapacağız. Şehrin batı tarafından çıkan araçlar üniversiteye gidiyor ve Meydan ile Kartal Kavşağı’ndan geçiyor; ama çoğu boş. Biz bir aktarma yaparak daha az aracın meydandan geçişini sağlayacağız. Bir başka projemiz ise Bekir Yıldız Bulvarı’ndan yeni açılacak hastaneye yapacağımız ulaşım projesi. Burada da tramvay sistemi gibi çalışacak 25 metrelik otobüsler olacak” diye konuştu.

Diğer yandan Çelik, trafikteki sıkışıklıkla ilgili MHP’li Meclis Üyelerinin eleştirilerine de,  “Şehirde özellikle pik yani yoğunluğun yaşandığı sabah ve akşam saatlerinde trafikte sıkışıklığın yaşandığını belirterek, “Kayseri’de insanlar tek ışıkta geçmeye alışık olduğu için ikinci bir ışık olunca biraz sıkıntı yaşanıyor” yanıtını verdi. 
ETİKET :   Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik Sevim Çelik Ulaşım A.Ş.

Tümü