TV’lerdeki yemek yarışmalarına taş çıkarttı…

Rektörler Mutfağa Girdi

12:24:33 | 2019-05-27

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ile Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, sahurda öğrencilere misafir oldular. Sahur için mutfağa da giren Rektörler,  kolları sıvadı ve hünerlerini sergiledi. Rektör Karamustafa, öğrencilere “Bize öğrencilik yıllarımızı yaşamamıza vesile olduğunuz için teşekkür ederim” dedi.

 

Kayseri Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış bir süre önce Talas’ta öğrencilerin sahurda menemen davetini kırmamış ve öğrenci evine konuk olmuştu. Çalış, öğrencilere menemen yapıp, birlikte sahur yaparken ortaya çıkan bu görüntüler dikkat çekmişti. İşte menemen ve sahur furyası üniversite aleminde devam ediyor.

Üniversitede sınav haftasının olduğu şu günlerde öğrenciler, bu kez hem Kayseri Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa’yı hem de menemende adından söz ettiren Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış’ı sahura davet etti. Rektörler, ERÜ Genel Sekreteri Murat Yenisu ile birlikte sahur davetini kırmadı ve öğrencilere misafir oldu. İki Rektör, “Misafir umduğunu değil bulduğunu yer” diyerek mutfağa girdi ve yine öğrenci yemeği menemen için domates ve biberleri doğramak için işe koyuldu. Mutfakta Rektörler tüm işi yapınca, boşta kalan öğrencilere de bol bol selfie ve günün anısına fotoğraflar çekmek kaldı. Son günlerde öğrencilerle bir arada olan görüntüleriyle dikkat çeken her iki Rektör de o anları sosyal medya hesaplarından paylaştı.

“ÖĞRENCİLİK YILLARIMIZI YAŞAMAMIZA VESİLE OLDUKLAR”

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, “Kayseri Üniversitesi rektörümüzle birlikte öğrencilerimizin sahur davetine katıldık. Öğrencilerime çok teşekkür ederim. Allah tuttuğunuz oruçlarınız kabul etsin.” mesajı paylaşırken, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ise  “ERÜ Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış Hocamız ile birlikte öğrencilerimizin sahur davetine katıldık. Öğrencilerimize öğrencilik yıllarımızı yaşamamıza vesile oldukları için çok teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı. Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :  

Tümü