Tuzcuoğlu’ndan, Kulkuloğlu’na “bacanak” tepkisi: Yüzü kızarmadan, utanmadan yalanları bir bir sıralıyor

"Hacı Ali Hamurcu akrabam değil, sayın Özhaseki ile de okul arkadaşı değilim"

11:07:06 | 2019-04-18

CHP eski Milletvekili Şevki Kulkuloğlu’nun, Hacı Ali Hamurcu, AK Parti Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki’nin en güvendiği isim olan ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da bir süre önce  görevden aldığı Refik Tuzcuoğlu’nun  baldızının oğlu” iddiası yalanlandı. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Tuzcuoğlu, Hamurcu’nun babası ile bacanak olmadıklarını ve bunun yanında Özhaseki ile de okul arkadaşlığı yapmadığını söyledi. Kulkuloğlu'na tepki gösteren Tuzcuoğlu, “Yüzü kızarmadan, utanmadan yalanları bir bir sıralıyor” dedi.

Kulkuloğlu’nun, Hamurcu ve Tuzcuoğlu ile ilgili olarak Gazeteci Ahmet Zorlu’nun “Güne Yansıyanlar” programında yaptığı açıklamalara sert tepki gösteren Tuzcuoğlu, açıklamasında “Bendeniz Kulkuloğlu’nun üst üste uydurduğu yalanlarından hangi birisini doğrultacağımı şaşırmış vaziyetteyim” diye konuştu.

Tuzcuoğlu, açıklamasında şu ifadeleri kulandı, “Benim ismim Refik Tuzcuoğlu. Konya 1967 doğumluyum. Babamın ismi Mehmet Tuzcuoğlu. Cumhuriyet dönemi ilk nüfus kayıtlarında Rûmi takvime göre 1332 doğum kaydı düşülmüş. Hayatının tamamını Konya’da yaşamış bir adam. Annem Zekiye Tuzcuoğlu. Konya İçeri Çumra doğumlu. Her ikisi de yıllar önce Hakkın rahmetine kavuştular. Yani benim nüfus bilgilerim böyle iken CHP eski milletvekili Şevki Kulkuloğlu her zaman olduğu gibi yine tarihi bir yalanın altına imza atıyor. Yüzü kızarmadan, utanmadan yalanları bir bir sıralıyor.  Benim Fahrettin Hamurcu ile bacanak olduğum yalanını uyduruyor. Yıllardır bacanaklarımla oturup kalkıyorum. Hepsini de yakinen tanıdığımı zannediyorum. Bacanaklarımın arasında böyle bir isme şimdiye kadar rastlamadım. Ama Kulkuloğlu var diyor. Böyle bir bacanağımız var da biz mi bilmiyoruz. İlk işim bacanaklarımı tekrar karşıma alıp isimlerini sormak olacak.  Yine Kulkuloğlu’nun uydurmasına göre Sayın Bakanımız Mehmet Özhaseki ile aynı okulda ve aynı sınıfta okumuşuz. Hatta aynı yurtta kalmışız. Öncelikle Sayın Özhaseki benden 10 yaş büyüktür. İstanbul Hukuk Fakültesi mezunudur. Benim üniversiteye başladığım yıllarda Sayın Özhaseki ticaretle uğraşan genç bir iş adamı idi. Bendeniz Sayın Özhaseki’den yıllar sonra üniversiteye başladım. Üstelik bendeniz Hukuk Fakültesinde değil Siyasal Bilgiler Fakültesinde okudum. Yani aynı okullarda da okumadık. Sınıf arkadaşı olmamız ve tabi ki aynı yurtta kalmamız zaten imkan dahilinde değil. Bendeniz Kulkuloğlu’nun üst üste uydurduğu yalanlarından hangi birisini doğrultacağımı şaşırmış vaziyetteyim. Milletvekilliğinden sonra biraz durulur ve normal bir hayata döner diye düşünmüştüm. Bir kez daha anladım ki; bir adam yedisinde ne ise yetmişinde de aynı oluyormuş.”

 

TUZCUOĞLU KİMDİR?

1967 yılında Konya’da doğdu. Konya İmam Hatip Lisesi’ni tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde eğitim hayatını sürdürdü. Üniversiteye başladığı yıl, aktif olarak gazeteci-yazarlık hayatı da başlamış oldu. Ağırlıklı olarak iç politika konularında araştırmalar yaptı. Makale ve gündemle ilgili yazıları muhtelif basın  organlarında yayınlandı. Basın alanında yürüttüğü faaliyetlerin ardından aile şirketlerini yönetmek maksadıyla memleketi Konya’ya döndü. Konya’da da ticaret, STK’larda eğitim ve kültür-sanat hizmetleri gibi alanlarda çalışmalarını sürdürdü. Konya Sanayi Odası’nda danışmanlık yaptı. Genel yayın yönetmeni olarak Lonca Dergisi’ni yayın hayatına kazandırdı.

“Erdemliler Hareketi”ne Konya’dan destek veren kadroların içinde yer alarak AK Parti’nin Konya’da kuruluş sürecine katkılarda bulundu.
 2004-2009 döneminde Meram Belediye Başkanı olarak görev yaptı. 2009 yılında Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nde başkan danışmanı, genel koordinatörlük ve KASKİ Yönetim Kurulu Üyelik görevlerini birlikte üstlendi. 2015 yılında ise AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Koordinatörlüğü görevinde bulundu. 2016 yılında itibaren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na Müsteşar Yardımcısı olarak atanan Tuzcuoğlu, ayrıca İLBANK Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini de sürdürmektedir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından organize edilen Şehircilik Şurası’nda, Şura Yönlendirme Kurulu ve İstişare Komisyonunun başkanlıklarını sürdüren Tuzcuoğlu, Şehir 2023 projesini de yürütmektedir. Refik Tuzcuoğlu’nun zaman zaman yazdığı yazılar ulusal gazetelerde yayınlanmaktadır. Bunun yanısıra; Medeniyet Perspektifimizde Şehir ve İnsan, Dünya ve Türkiye Nereye? Gençlik Ne Yapmalı? gibi konularda, konferans ve seminerler vermiş/vermeye devam etmektedir.
Evli ve üç çocuk babasıdır. İngilizce ve Arapça bilmektedir.
ETİKET :   Refik Tuzcuoğlu Şevki Kulkuloğlu Bacanak Hacı Ali Hmaurcu

Tümü