“Türkiye’nin tek adama değil, demokrasiye ihtiyacı var”

18:36:40 | 2018-06-10

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili adayları basın mensupları ile iftarda bir araya geldi. CHP Milletvekili Çetin Arık, millet ittifakının 25 Haziran’da 6 milletvekili, Cumhur ittifakının ise 4 milletvekili çıkaracağını iddia etti. Arık, ayrıca “Saadet Partisi, Ak Parti’de ki oylarını geri alacak” dedi.

 Cumhuriyet Halk Partisi, Kayseri İl Başkanı Ümit Özer ve milletvekili adayları, basın mensupları ile iftar programında bir araya geldi. İftar sonrasında  konuşan CHP İl Başkanı Ümit Özer,  yoğun ilgi gördüklerini ifade ederek, 25 Haziran’da her şeyin daha güzel olacağını söyledi. Daha sonra konuşan CHP Milletvekili ve adayı Çetin Arık ise, gümbür gümbür geldiklerini dile getirerek, “Huzurlu bir Türkiye istiyoruz.”dedi. Arık, “Gittiğimiz her seçim bölgesinde İYİ Parti’yi, Saadet Partisini ve Demokrat partisini ziyaret ediyoruz. Çok büyük memnuniyetle karşılaşıyoruz. Burada milletin özünden oluşan bir ittifak var. Bir tarafta solcu bir parti, bir taraf da muhafazakar bir parti, bir tarafta milliyetçi bir parti bir araya gelmişler ve kendi imkanlarıyla seçim kampanyalarını yürütüyor. Diğer tarafa bakıyorsunuz devletin bütün imkanlarını kullanan bir siyasi parti. Ve onun yanına takılıp baraj korkusu olan başka bir siyasi parti. Devleti partileştiren, partiyi de devletleştiren, parti devleti oluşturan bir parti. Diğer tarafta da artık yeter diyen Türkiye’nin huzura ihtiyacı var diyen, Türkiye’nin güvene ihtiyacı var diyen, Türkiye’nin tekrar tek adam değil demokrasiye ihtiyacı var diyen ve parlamenter sistemden yana olan bir millet ittifakı. Bu ittifak büyüyeceğiz, barışacağız ve bölüşeceğiz diyor” şeklinde konuştu.

“MİLLET İTTİFAKIYLA SAADET PARTİSİ, AK PARTİ’YE GİDEN OYLARINI DA GERİ ALACAK”

 “Millet ittifakı kendi imkanlarıyla seçim çalışması yapıyor, Cumhur İttifakının ise devlet imkanlarıyla bu işi götürüyor” diyen Arık,  “Türkiye’nin tekrar tek adama değil, demokrasiye ihtiyacı var.”diye konuştu. Basın toplantısında Saadet Partisi ile ilgili de açıklama yapan Arık, “Millet ittifakıyla Saadet Partisi, AK Parti’ye giden oylarını da geri alacak” dedi. Arık, şunları söyledi: “Saadet Partisi’nin örgütüne de bakıyorum müthiş çalışıyorlar. Alandalar ve adayların hepsi sahadalar.  Onlarda kendilerinin oyu olan ve daha önce barajdan dolayı kendilerine verilmeyen Ak Parti’ye verilen oyların geri alacaklarını söylüyorlar. MHP’nin tabanı kalmamış. Bunu her gittiğimiz yerde rahatlıkla görüyoruz. Bir çok kişi milletvekili oyunu kendi partisine ama Cumhurbaşkanlığında ise oyunu Muharrem İnce’ye vereceğini söylüyor. Niye diye sorduğumuzda çünkü daha halkçı diyorlar. Halkın içinde diyorlar. Onda kendimizi görüyoruz Muharrem İnce’den diyorlar.  Biz öncelikle tek adamlıktan kurtulmak istiyoruz. Onun için kontenjan adayı seçim güvenliği için yurt dışında görevlendirilmiş. Hem Saadet Partisi hemde Cumhuriyet Halk Partisi tarafından görevlendirildi. Yarın Kayseri’de olacaklar. Kayseri’de bizimle çalışmalarımıza katılacak. “ dedi. Türkiye’de rüzgarın Cumhuriyet Halk Partisine döndüğünü savunan  Arık, millet ittifakının 25 Haziran’da 6 milletvekili, Cumhur ittifakının ise 4 milletvekili çıkaracağını iddiasında bulundu.

Haber Merkezi-Güler Ruhsar AKTAŞ

 

 

 

 

 
ETİKET :  

Tümü