Trafik levhalarını söküp, yol kenarına attılar

21:33:02 | 2018-01-09

KAYSERİ’nin Develi ilçesine bağlı Küçük Künye Mahallesi’ne giden yol  güzergahında bulunan trafik levhalarının bulundukları yerden sökülüp, yol kenarına atılması tepki topladı.

 Develi ilçesine bağlı olan Küçük Künye Mahallesi’ne giden yol üzerinde bulunan trafik işaret levhaları kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce söküldü. Bu duruma bazı vatandaşlar, “Kamu malına zarar veriliyor. Bunun yanında o trafik işaret levhaları insanların güvenliği için konulmuş durumda. Hem kamu malına zarar veriliyor hem de yol güvenliği hiçe sayılıyor ” diyerek tepki gösterdi. Trafik levhaları konusunda bölgede sık sık benzer durumlarla karşılaştıklarını kaydeden bazı mahalle sakinleri ise  ilginç bir iddiayı gündeme taşıdı.

Trafik levhalarının bazı noktalarda yolu daralttığını belirten mahalle sakinleri, “Traktör gibi yüklü araçlar yolda ilerlerken bazı noktalarda yol dar olduğu için araçlar trafik levhalarına sürtünüyor. Bunun yanında yine 2 araç yolda yan yana ilerlerken ya da karşılaşırken geçişlerde levhalara çarpabiliyor, sürtünebiliyor. Bu nedenle trafik levhalarını bulundukları yerden araçları zarar gördüğü için sinirlenip, söken sürücüler de var. Başka yere gelişi taşıyan da var. Bunun yanında durduk yere levhalara zarar verenler de var” dedi.

Haber: Cafer ZENGİN

 
ETİKET :  

Tümü