TOBB Başkanı kızdı: O kanun teklifini doğru bulmuyorum

Aday olacak oda ve borsa birlik başkanları seçilmezse görevlerine geri dönebilecek!

19:02:36 | 2018-11-14

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu milletvekili ve yerel seçimlerde aday olmak üzere görevlerinden ayrılmak durumunda olan Oda-Borsa-Birlik Başkanlarının seçilememeleri halinde görevlerine geri dönmelerinin yolunu açacak kanun teklifini doğru bulmadığını söyledi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, aday olup seçilemeyen oda ve borsa başkanlarına görevlerine geri dönüş sağlayacak olan kanun teklifine tepki gösterdi. Hisarcıklıoğlu açıklamasında , “Meclis’e bugün sunulan bir kanun teklifiyle milletvekili ve yerel seçimlerde aday olmak üzere görevlerinden ayrılmak durumunda olan Oda-Borsa-Birlik Başkanlarının seçilememeleri halinde görevlerine geri dönmelerinin yolunun açılması istenmiş. Bunu doğru bulmuyor ve kanun teklifinin geri çekilmesi gerektiğine inanıyorum” dedi. “Oda-Borsa-Birlik Başkanlığı görevimizle siyaset arasındaki ayrım kesin bir çizgiyle belirlenmiş durumda” ifadelerini kullanan Hisarcıklıoğlu,  “Bu çizgi bir defa delinirse, temsil ettiğimiz kurumlara günlük siyasetin nüfuz etmesi söz konusu olur ki, bundan da en fazla bizlere bu görevleri emanet eden üretici, tüccar ve sanayicilerimiz zarar görür. Bu camiada görev üstlenmek ile siyasette yer almak arasındaki kesin çizgi aynen korunmalıdır.” diye konuştu.

 

 

 

 
ETİKET :   TOOB Rifat Hisarcıklıoğlu Başkan Kanun teklifi Oda Başkanları Borsa Başkanları Seçim Yerel Belediye Son dakika Geri dönüş

Tümü