Ticaret Odası’nda tartışılan görevlendirme!

Hiçyılmaz döneminde o isim Meclis'te tartışma konusu olmuştu.

12:13:21 | 2019-04-17

Kayseri Ticaret Odası’nda (KTO)  Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirilen ve şu anda da vekil görevini de yürüten Mustafa Bekarlar, oda da tartışmaları beraberinde getirdi.

Bekarlar, önceki Başkan Mahmut Hiçyılmaz döneminde de tartışma konusuydu. 2014 yılında odanın Meclis toplantısında Bekarlar konusunda yaşanan tartışma dikkat çekmişti. Şimdi yeniden yapılan bu görevlendirme o günlerde yaşanan tartışmayı hatırlattı. O dönem de Meclis üyesi olan ve şu anda MHP Kocasinan Belediye Meclis üyeliği görevini de yürüten Hacı Çevikel, Hiçyılmaz’a personel politikası konusunda sorular yöneltmiş ve Bekarlar ile ilgili dikkat çeken bir iddiayı gündeme taşımıştı. O dönem Meclis’te Çevikel’in bu yöndeki  bu konudaki iddialarına  yanıt veren Hiçyılmaz, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürlüğü görevini yürüten Abdulkadir Akdeniz ile aralarında 2 personele ilişkin konuşma geçtiğini belirterek, Akdeniz'in kendisini arayarak Mustafa Bekarlar'ın işten çıkarılmaması için kendisinden ricada bulunduğunu, kendisinin de Kayseri Şeker Fabrikası'nda çalışan Hasan Fehmi Kınaş'ı kadroya alması yönünde bir talebinin olduğunu söyledi.

 MECLİS’TE DİNLEME TARTIŞMASI YAŞANMIŞTI

Yaşanan gelişmelerin ardından Hiçyılmaz, konuyu gündeme getiren Çevikel'i, telefonlarını dinlemekle ve paralel yapıya hizmet etmekle suçlarken konu hakkında dava açacağını söyledi.

İkili arasında  haberlere de yansıyan şu tartışmalar yaşanmıştı:

Mahmut Hiçyılmaz: Abdulkadir bey ile ben telefon görüşmesi yaptım. Bir arkadaşımın oğlu Kayseri Şeker Fabrikası'nda geçici olarak çalışıyordu. Kendisine dedim ki eğer bu arkadaştan memnunsanız onun babası bana rica etti eğer memnunsanız bu arkadaşı kadroya alın değilseniz almayın dedim. Çünkü bana öyle bir rica gelmişti bende o talebi iletmek durumundaydım ilettim. Tabi bizim personelimiz olan Mustafa Bekarlar zaten bizim kendisinden memnun olduğumuz, çalışmalarından da memnun olduğumuz yer değişikliği söz konusu oldu ama daha iyi yerde daha çok verim alabileceğimizi düşündüğümüz yere arkadaşımızı zaten görevlendirmiştik. O arkadaş da zaten bizim ortak arkadaşımızın oğlu! Zaten Mustafa beyin babası benim beraber büyüdüğüm arkadaşımdır. Ha böyle de olsa ben bana yaramıyor diye kendi aldığım personeli çıkarttım. Şimdi çocukluktan beri büyüdüğüm bir arkadaşımın oğlu da olsa eğer işime yaramıyorsa zaten çıkartırdım. Abdulkadir beyin ricası ona söylenmiş veya kendisini aklına gelmişte söylemiş olabilir. Doğru söyledi. Bende bir sıkıntımız yok zaten Mustafa beyi çok severiz bizim çok değerli elemanımız, zaten bizde çalışmaya devam ediyor dedim.

 Hacı Çevikel: Konuların hepsi KTO ile ilgilidir. Siyasi konuşma yapan birine çıkıp oradan bir cevap veremiyorsunuz. Birisi çıkıyor siyasi konuşma yapıyor siz de 'Burası Ticaret Odası siyasi konuşma yapmayın' diyemiyorsunuz."

 Mahmut Hiçyılmaz: Siz siz olun bundan sonra insanların telefonda konuşmalarını dinlemeyin. Dinlemeyin. İşte sizin gibi yapanlara paralel yapıcı diyorlar.

 Hacı Çevikel: Biz hiç kimsenin telefonlarınız dinlemiyoruz. Paralel yapı sizin içinizde zaten.

 Mahmut Hiçyılmaz: Nereden biliyorsunuz? Sizin yaptığınız suç. Ben buradan suç duyurusunda bulunuyorum. Benim konuşmamı siz dinleyemezsiniz.

 Hacı Çevikel: Olabilir suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Ben konuşmalarınızı dinliyorum demiyorum ki.

 Mahmut Hiçyılmaz: Nereden haberin var?

 Hacı Çevikel: Bunlar ortakta konuşuluyor. Olur mu canım nereden haberin var? Siz hesap sorma yeri değilsiniz ki.

 Mahmut Hiçyılmaz: Demek ki arkadaşlar aramızda telefonları dinleyen biri var. Bu telefonlar bu şekilde böyle dinlenmez! Ben itiraf ediyorum bu konuşma oldu. Çünkü ben çok sevdiğim bir Mustafa kardeşimin o anda aklına düşmüş herhalde bana söyledi doğru. Ama ben zaten çıkarıyor olsam kendim çıkarırım Abdulkadir beyi falan dinlemem. Ben en samimi arkadaşımın eşini ben aldığım halde buradan çıkardım. Ben onu bunu dinlemem. Ancak bu konuşmanın da sizin tarafınızdan dinlenmiş olmasını esefle karşılıyor ve kınıyorum.

 Hacı Çevikel: Bİz kimseyi dinlemedik. Siz ulak arıyorsanız kendi içinize bakın. Biz duyduğumuz soruları sorarız. Biz KTO'da meclis üyesiyiz. Bir soruma yanıt vermediniz? KTO'nun bilgisayarını personel dışarı çıkardı mı? Siz arayıp 10 sonra getirttiniz mi?

 Mahmut Hiçyılmaz: Siz hafiye misiniz? Siz hafiye misiniz arkadaş?
ETİKET :  

Tümü