Tehlikeli direkler! Vatandaş tedirgin

Hava şartları nedeniyle zarar gören ve devrilmek üzere olan direkler korkutuyor. Vatandaşlar aylardır korku içinde yaşıyor ve yetkililerin duruma el atmasını bekliyor.

14:05:37 | 2019-11-08

Kayseri’nin Develi ilçesinde aylardır yan duran tehlikeli elektrik direkleri vatandaşı korkutuyor. Elektrik Şirketi yetkililerine durumu iletmelerine rağmen kimsenin bu sorunla ilgilenmediğini ifade eden vatandaşlar, ilgisizliğe tepki gösterdi. Küçük Künye Mahallesi Muhtarı Durmuş Ali İçöz, “Olumsuz bir olay yaşanmadan bu soruna el atılmasını istiyoruz” dedi.

Develi ilçesine bağlı Küçük Künye Mahallesi’nde bulunan üç elektrik direği görüntüsüyle korkuyor. Hava şartları nedeniyle yan yatan direklerin tehlikeli görüntüsü vatandaşı da tedirgin ediyor. Vatandaşlar, kendilerine her gün devrildi devrilecek kabusu yaşatan direklere müdahale edilmesini bekliyor. Direklerin aktif olduğunu ve vatandaşların da hem derilme hem de elektrik tehlikesini bir arada yaşadıklarını belirten Küçük Künye Mahallesi Muhtarı Durmuş Ali İçöz, konuyla ilgili olarak haber merkezimize bilgi verdi.

“BU TEHLİKE ÇEVRE KÖYLERDE DE VAR”

Kendisinin de bu konuda vatandaşlardan sık sık şikayet aldığını dile getiren İçöz, “Bu sorun sadece bizim köyümüzde yok. Aynı sorun çevre köylerde de var. Bizim köyde üç direkte bu sıkıntı var. Elektrik akımının olduğu bu direkler herkesi korkutuyor. Devrilmek üzeriler. Geçtiğimiz kış kar fırtınası sonrası böyle bir durum ortaya çıktı. Kayseri ve Civarı Elektrik Şirketi yetkililerine durumu  ilettik ve en kısa zamanda yapılacağı söylendi. Gelip, bu sorunla ilgilenen olmadı. Olumsuz bir olay yaşanmadan bu soruna el atılmasını istiyoruz” dedi.

Haber: Cafer ZENGİN

 

 

 
ETİKET :  

Tümü