Tarım Bakanlığı Kayseri’nin talebini neden duymamazlıktan geliyor ?

Büyükkılıç, Tarım Bakanı ve Kayserili yardımcısına canlı yayında böyle seslendi

19:14:18 | 2020-05-06

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, OlayTürk Tv’de katıldığı canlı yayında Beydeğirmeni Besi ve Hayvancılık Bölgesi için Tarım Bakanlığı’ndan talep ettikleri özel teşvikle ilgili Kayserili Tarım Bakan Mustafa Aksu ve Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’ye seslendi.

Gazeteci Osman Çiftci’nin Tarım Bakanlığı’nın Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin taleplerini duymamazlıktan geldiğini belirtmesi üzerine olanca iyi niyetiyle Bakanlığın projeye destek vereceğine olan inancını dile getirdi.

Büyükkılıç kameraya dönerek, Tarım Bakan Yardımcısı Develili hemşehrimiz Mustafa Aksu’ya ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye seslendi.

Programda şu diyalog yaşandı:

◼️Memduh Büyükkılıç:

Bizim Beydeğirmeni Besi Proejsi şu an en çok gündemde olması gereken ve sahiplenilmesi gereken, özel teşvikin verilmesi gereken bir proje. 

◼️Osman Çiftci:

Tarım Bakan Yardımcımız’dan istediniz bunu...

◼️Memduh Büyükkılıç:

Evet istedik...

◼️Osman Çiftci:

Sizin söylediklerinizi uzun süredir söylüyorsunuz ama, sanki duymuyorlar.

◼️Memduh Büyükkılıç:

Yok duyacaklar, duyuyorlar.

◼️Osman Çiftci:

İcraat anlamında söylüyorum 

◼️Memduh Büyükkılıç:

İnan duyuyorlar Osman’ım.

◼️Osman Çiftci:

Elbette fiilen fiziken duyuyorlar ama sanki bir kulaklarının üstüne yatma hali var gibi

◼️Memduh Büyükkılıç:

Yok, yatmazlar

◼️Osman Çiftci:

Çünkü siz söyleyeli neredeyse 1 yıl oldu, 1 yıl önce o teşvikleri verselerdi şu an orada bütün kombinalar yapılmış, üretim başlamış, çiftlikler harıl harıl üretiyor olurdu.

◼️Memduh Büyükkılıç:

Şimdi, Çevre ve Şehircilik Bakanımız ucunu kanattı. Alt yapısına 5 milyon TL destek verdi Beydeğirmeni’nin. İçme sularının be kanalizasyonun yapılması bağlamında.

◼️Osman Çiftci:

Tarım Bakanlığı ?

◼️Memduh Büyükkılıç:

Sonra yine veririm Başkanım diye de ifade etti, inşallah onu da takip edeceğiz. Tarım Bakanlığımızdan aynı şekilde talep ettik, resmi yazıyla da talep ettik, oradan da bir beklentimiz söz konusu.

◼️Osman Çiftci:

Bunu biz takip edelim biz bence, çünkü Kayserili bir Tarım Bakan Yardımcısı varken... Kayseri’nin önünde böyle bir proje varken...

◼️Memduh Büyükkılıç:

Mustafa Aksu Bakanım duyuyorsun. Kayseri’yi seven Kayseri’mizin dostları diyorlar ki ‘Beydeğirmeni Projesi’ne özel teşvik bekliyoruz’ diyorlar ona göre. 

İnşallah Bekir Pakdemirli Bakanım da bu sesi duyuyordur. Şimdi hem ulusal hem uluslararası her yerde bu sesler duyuluyor. Yankılanmıştır şimdi inşallah gereği yapılır yani yaparlar yapacaklarına ben eminim çünkü gıda stratejisi çok önemli...

 

 

 
ETİKET :  

Tümü