Taksicileri ayaklandıran ihale

Savcılığa suç duyurusunda bulundular...

16:44:47 | 2019-02-01

Havalimanı Müdürlüğünün  24 Ocak’ta yaptığı  "Taksi Hizmetleri kiralama ihalesi” tartışmaları da beraberinde getirdi.  Erciyes Taksiciler Birliği üyeleri, Kayseri Adliyesi’nde bir araya gelerek, ihaleye fesat karıştırıldığını iddia edip, bu konuda suç duyurusunda bulundu.

 Kayseri’de, Devlet Havalimanı Müdürlüğünün "Taksi Hizmetleri kiralama ihalesi” Erciyes Taksiciler Birliği üyelerini kızdırdı. Birlik üyeleri, “Adrese teslim ihale” yapıldığını öne sürdü. Adliye önünde Birlik Üyeleri adına konuşan Nejmettin Karaoğlan, ihale şartnamesine uyulmadığını belirterek, ihaleye katılımlarının engellendiğini iddia etti. Karaoğlan, “Kayseri Havalimanında yapılan taksi ihalesinde rekabetin sağlanması engellenmiş ve tek bir firmanın  ihaleye girmesi sağlanmıştır. Böylelikle ülkemizin içerinden geçtiği egemenliğimize kasteden dış güçlerin ekmeğine yağ sürülmüş, tek firmanın ihaleye katılımı sağlanarak  kamu zararına sebebiyet verilmiştir. Tek firmanın ihaleye girmesi  hukuk, etik ve teamüller dışı iş ve işlemlerle sağlanmıştır” dedi.

“DEVLET YILLIK 405 BİN TL ZARARA UĞRATILMIŞTIR”

Yapılan ihale ile devletin zarara uğratıldığını ve kamu yararı gözetilmediğini savunan Karaoğlan, “Söz konusu ihalede devlet yıllık 405 bin TL zarara uğratılmıştır” diye konuştu. Ticaret İl Müdürlüğü’nün kooperatif kurma süreçlerini de geciktirerek ihaleye iştirak etmelerini  engellediklerini  iddia eden Karaoğlan,  “Süreci takip edeceğiz” dedi. Diğer yandan Birlik üyeleri, ihale “fesat karıştırıldığı” iddiasıyla Savcılığa suç duyurusunda da  bulundu. 
ETİKET :   Kayseri Hava Limanı Taksiciler İhale Tepki Son dakika Haberler Savcılık Suç duyurusu

Tümü