SUSUN! VATANDAŞ SAĞLIĞI KONUŞUYOR!

AK Parti Milletvekili İsmail Tamer, “Sağlıkta devrim yaptık” dedi. Vatandaşın cevabı gecikmedi… Peki vatandaş ne dedi?

18:56:28 | 2019-12-18

“Sağlıkta zihinleri değiştirdik” diyen AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Şehir Hastaneleri’nde vatandaş memnuniyet oranı yüzde 96 açıklamasına bir yenisini daha ekledi ve çalışanların memnuniyet oranı ise yüzde 90 seviyesinde” dedi. Tamer, sağlıkta bıçak parası ve uzun kuyruk gibi sorunların da artık eskide kaldığını öne sürerek, “Devrim yaptık” ifadesini kullandı. Peki, Tamer’in bu açıklamasına vatandaş ne dedi? Vatandaşlar, 5 ay sonrasına verilen randevulardan, uzun kuyruklardan, ‘paran kadar sağlık’ bakışından ve eczanede alınan muayene parasından bir hayli dertli. İşte ‘Yüzde 96’sı memnun’ iddiasında bulunulan vatandaşın başta Şehir Hastaneleri olmak üzere sağlık sistemine bakışı ve vekilin açıklamalarına yönelik tepkisi:

 İbrahim Yiğit: Akşam saat 8’de Şehir Hastanesine acile çocuğumu götürdüm, gece 2’de sıra geldi. Bu nasıl sağlık? Çok iyi ellerinize sağlık.

 Eren Doğan: Gözden sıra istedik 5 ay sonraya verdi. 5 aya hasta kör olur zaten. Eskiden kuyruk diyorlar ya vallahi bundan iyiydi. Şimdi evde bekletiyorlar.

 Yakup Güner: Sayın vekil çalışıyorum sigortam var. Gribal enfeksiyon için İldem Semt Polikliniğine gittim. Burayı iyi dinleyin, 3 tane hap artı muayene parasıymış eczaneye 58 TL para verdim. Benim sigorta ne ise yarıyor. Bu mu devrim?

 Onur Caferoğlu: Fakültede katarakt ameliyatı için Doç Doktor 1500 ile 4000 arası ameliyat ücretim var diyor, buna ne diyeceksin vekil bey?

 Nuri Özdemir: Doğru kendi adlarına devrim yaptılar. Ücretsiz sağlık hizmetleri, ücretsiz implantlar sadece kendileri de değil çoluk çocuklarına da  her türlü sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanıyorlar. Devrim budur haklı.

 Mustafa Duman: Bir endoskopi için tam 8 ay sonraya randevu verdiler. Allah bu millete yardım etsin.

 Ali Özyurt: Doğru söylüyorsunuz Suriyeliler için mükemmel bir devrim oldu. Bu hakkınızı inkar edemezler

 Ergün Özkardaş: Sağlık sistemini tamamen ticarete döktünüz, paran varsa hastasın paran yoksa ölüsün. İşin özü bu.

 İbrahim Yükseksöylemez: Fakültede ultrasona Nisan/2020’ye gün veriyorlar. Cidden devrim bu..

 Ahmet Hatice Yavuz: Hastanelere hiç gidip de baktı mı acaba?

 Mehmed Şahin:  Hangi devrim? 3 ay sonra ultrason tarihi verdiler. Acil dedim 150 liraya yaptılar.

 İsmail Yanmaz: Eskiden hastaneye para verirdik şimdi eczaneye.

Hacı Sönmez: Bir uyku testine 5 ay 10 gün atıldı. Bir dişe bir aydır sürünüyorum. Devrim yaptınız da niye bizim haberimiz yok?

Yusuf Tokyay Talha: Sayın vekilim fakülteye habersiz bi vatandaş gönder bakalım buçak parası alıyorlar mı, almıyorlar mı?

 Ömer Çakır: He canım ne demek Şehir Hastanesi göz bölümüne sabahın köründe 6’da sıraya girenleri görmesek inanacağız milletin vekiline.

 Sarlmustafa Degir: Şimdikte randu almak için üç ay sonraya veriyorlar. Buna ne demeli o zaman. Muayene olup ertesi günde ilaç alıyorduk.

 Turan Özmen: Üç haftada bir diş çektiremedik dış hastanesinde.

 Ramazan Kervan: Şehir hastanesine gel de gör.

 Sevgi Ağkoçsoylu: Şehir Hastaneleri şehrin içinde olur. Hasta varana kadar sırası geçiyor, muayene olmadan geri dönüyor. Küçük hastaneler daha iyiydi.

 Berat Levent:  Doğru söylüyorsun Şehir Hastanelerinin borcunu vatandaşın sırtına yüklemek gerçekten büyük devrim, kutlarım. Eczanelerde muayene parası, katkı payı devrimmiş.

Muayene için randevu alırken verdiğimiz ücrette büyük devrim. Suriyelilere yaradı yaptığınız Şehir Hastaneleri.

Doğan Özkul: Sayın vekilimiz insanların bu yakarışlarını görüp de ona göre tedbirler alırlar mı acaba?
ETİKET :  

Tümü