Sünnet Buluşması!

Büyükşehir’deki borç tartışması ile gündeme gelen Çelik, uzun süre sonra objektiflere yansıdı…

12:29:07 | 2019-05-27

Büyükşehir Belediyesi’nin borçlarının tartışıldığı şu günlerde kamuoyunda pek görünmeyen, ancak yaptığı borç açıklaması ile de gündeme damgasını vuran eski Başkan Mustafa Çelik, bir sünnet düğününde objektiflere takıldı.

Çelik’in de yer aldığı fotoğrafı MHP Milletvekili Baki Ersoy, sosyal paylaşım sitesi hesabından şu ifadelerle paylaştı: Komşumuz, dostumuz Yunus İmamoğlu’nun oğlunun sünnet törenine katıldık. Allah mürüvvetini de göstersin inşallah...”

ÇELİK’İN BORÇ AÇIKLAMASI DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Diğer yandan Başkanlığa veda ettiği günden bugüne pek ortalarda görünmeyen eski Başkan Çelik, Büyükşehir’deki borç tartışmaları ile gündeme gelmişti.  Eski Başkan Çelik’in belediyeyi borçla devraldığını belirtmesi ve Özhaseki döneminden kalan borçları açıklamasının ardından mevcut Başkan Memduh Büyükkılıç’ın da “Belediyenin 2 katrilyona yakın borcu olduğunu” söylediği iddia edilmişti. Bu tartışmaların ardından Büyükkılıç, kamuoyuna mali yapıya ilişkin yazılı ya da sözlü açıklama yapmadığını söyledi. “Biz işimize bakıyoruz, kamuda devamlılık esastır” diyen Büyükkılıç, “Hiçbir yerde mali yapıya ilişkin yazılı ya da sözlü açıklama ve rakam vermedim” dedi. Büyükşehir Belediyesi’nin eski Başkanı Mustafa Çelik ise  Özhaseki’den 1 katrilyon 493 Trilyon lira borç devraldığını ve görev de olduğu dört yıllık süre zarfında hem Özhaseki’den kalan borçtan 200 trilyon eksilttiğini hem de yatırım yaptığını açıklamıştı.  Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :   Haber Kayseri Son Dakika Mustafa Çelik Sünnet

Tümü