Son dakika… CHP Kocasinan İlçe Binasını Kundaklayan Sanığın cezası belli oldu!

12:57:08 | 2019-07-11

CHP Kocasinan İlçe binasını ateşe vererek yakmaya kalkışan ve daha sonra partide ki bilgisayar ve televizyonu kırıp döken Özgür Terazi, yargılandığı Mahkeme tarafından 4 yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı.

Kayseri 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılan karar duruşmasında Hakim, Özgür Terazi’ye, 3 Aralık 2018 tarihinde gece saat 03.00 sıralarında Sahabiye Mahallesi Boylar Sokakta bulunan CHP Kocasinan İlçe binasına camları kırıp içeri girerek içeri de bulunan bilgisayar ve televizyon gibi elektrik ve elektronik cihazları kırıp, ateşe vermeye kalkışması nedeniyle,  meskene tecavüz suçundan 2 yıl, kundaklama suçundan da 2 yıl olmak üzere toplam 4 yıl ağır hapis cezasına çarptırdı.

Duruşmayı CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Üçgül, CHP Kocasinan İlçe Başkanı Erkan Karabulut, Yönetim Kurulu Üyeleri Gazanfer Akpınar, Halis Yavuzyaşar ve Özkan Altundal’da takip etti. Duruşma sonrası bir açıklama yapan Kocasinan İlçe Başkanı Erkan Karabulut, bu tür çirkin hareketlerin hiçbir şekilde demokrasiyle bağdaşmadığını  belirterek, “Bizim demokrasi anlayışımız da hiçbir şekilde şiddete yer yoktur. Herkesin kanunlara uyma zorunluluğu vardır. Adalet yerini buldu “dedi.
ETİKET :   Haber Kayseri Son Dakika CHP Kocasinan İlçe binası Kundaklayan Ceza

Tümü