Sıra onlara geldi!

AK Parti’de Özhaseki ve Büyükkılıç ile ilgili merak sona erince;

11:50:26 | 2018-11-29

AK Parti’de Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Melikgazi Belediye Başkanı   Memduh Büyükkılıç isminin açıklanmasının ardından gözler, bu kez de ilçelere çevrildi. Peki, ilçe belediyelerinde kimler aday gösterilecek? AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, bazı ilçelerde adayların kesinleştiğini belirtti.

AK Parti kulislerinde özellikle merak edilen ilçeler, Melikgazi, Kocasinan ve Talas. Talas için Erciyes AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı isminin ön plana çıktığı belirtiliyor. Melikgazi için de Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’nun isminin kesinleştiği gelen bilgiler arasında. Palancıoğlu, bir süre önce Melikgazi adaylığı ile ilgili iddialara “Yüzümüzü kırıştırmaz, verilen görevi yaparız” mesajı vermişti. Kocasinan konusunda da ibrenin mevcut Başkan Ahmet Çolakbayrakdar’a döndüğü konuşuluyor.

  AK Parti’de kamuoyunun merakla beklediği Büyükşehir Belediye Başkan adayı Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç oldu.

Ankara’da da Büyükşehir’e aday olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Mehmet Özhaseki ismi açıklandı.  Merak edilen 2 ismin adaylıklarının açıklanmasının ardından bu konudaki kamuoyu merakı giderildi. Şimdi de gözler ilçelere çevrildi. AK Parti il Başkanı Şaban Çopuroğlu, Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde bazı ilçelerde adayların netleştiğini söylerken, bu isimlerin kimler olduğu ise merak konusu oldu. Başkan Çopuroğlu,  “Bazı ilçelerde anket çalışmamız devam ediyor. 2 ayrı anket çalışması da yaptığımız ilçeler de var” dedi.

MELİKGAZİ, KOCASİNAN VE TALAS İÇİN ONLARIN İSMİ GEÇİYOR

Çopuroğlu’nun bu yöndeki açıklamalarının ardından ilçelerde kimlerin aday gösterileceği merak edilirken, parti kulislerinde konuşulan bazı isimler ise dikkat çekiyor.

Örneğin AK Parti’de Talas için Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı isminin ön plana çıktığı belirtiliyor.

Melikgazi için de Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’nun isminin kesinleştiği gelen bilgiler arasında. Palancıoğlu, bir süre önce Melikgazi adaylığı ile ilgili iddialara genel merkezi işaret ederek,  “Yüzümüzü kırıştırmaz verilen görevi yaparız” açıklaması yapmıştı.

Kocasinan için de bazı çevreler, Kayseri Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreteri ve aynı zamanda şu anda da Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevini yürüten  Mustafa Yalçın ismini ortaya atarken, mevcut Başkan Ahmet Çolakbayrakdar’ın parti genel merkezinde ön plana çıktığı ve yeniden aday gösterilebileceği konuşuluyor. Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :   Kayseri AK Parti Özhaseki Büyükkılıç AK Parti’de Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu Talas Erciyes AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı

Tümü