SIRA BÜYÜK RESİME Mİ GELDİ?

16:06:12 | 2014-10-01
Mazhar GÜNDOĞ
Mazhar GÜNDOĞ     

SIRA BÜYÜK RESİME Mİ GELDİ?
Türkiye neden pratik ve planlı bir sistemin kıskacına girmek zorunda kaldı acaba?
Bu ve buna benzer soruları Türkiye’yi ve Yeni Dünya Düzenini takip etmeye çalışanlar son zamanlarda daha sık duyar oldular.
Aslında son iki yılda ülkemizin karşı karşıya kaldığı bütün pozisyonlar ve bu pozisyonlara ait muhtelif resimler neredeyse birleşip, bir tablo oluşturma noktasına geldi.
Belki şimdilik birkaç kare eksikse de, kısa sürede onlar da tamamlanıp yerine konacaktır.
Mesela, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tarihi bir şehri olan Diyarbakır’ın belediye eş başkanı (ne demekse), Türk ordusunun bir subayına “Senin devletin……” ifadesini rahatlıkla kullanırken, kendisinin hangi devletin veya devletlerin mensubu- görevlisi- belediye eş başkanı olduğundan bahsetmemektedir.
Başka bir misal: HDP eş genel başkanı, sınır ötesi ziyaretinin sonrasında, ayağının tozunu silmeden, Türk ordusunun PYD’ye acilen yardımcı olmasını ifade edebilmiştir.
PYD kimdir? PKK’nın Suriye’de faaliyet gösteren kolu…
Ya PKK nedir? Kırk senedir milletimize, devletimize ve özellikle bu gün acil yardım dilendiği TSK mensuplarına kalleş pusular kuran, binlerce Mehmetçiğimizin canına kasteden eli kanlı, bölücü bir terör örgütü…
Bu örgüt IŞİD’e karşı TSK’dan yardım ve destek istemekle, sanki yok olmamak için Türk ordusundan başka tutar dalı olmadığına işaret etmektedir.
Buyurun buradan yakın…
Pusu kurup, şehit ettiğiniz Türk askerinin insafı ve vicdanına sığınıyor gibi yapıyor; diğer taraftan da bir belediye eş başkanınızın ağzından şerefli bir Türk subayına “Senin devletin……” diye başlayan sözler sarf edebiliyorsunuz.
Elbette biz bu satırlar marifetiyle ve milletimiz adına o kişiye “Ya siz hangi devletin belediye başkanlığını yapıyorsunuz?” diye soruyoruz.
Ama AKP iktidarı, iktidarın içişleri bakanlığı, ya da hükümet sözcüsü acaba neden susma haklarını kullanıyorlar?
Sükut ikrardan gelir sözünün ne anlama geldiğini bilen milletimizin kafası karışıyor, nevri dönüyor. Özellikle oylarıyla AKP’yi yıllardır iktidarda tutan muhafazakar ve memleket sever vatandaşlarımız ısrarla hükümetten bu konuda bir açıklama bekliyor. Ama nafile…
HDP’nin başka bir bayan vekili ise Türk askerine taşla saldırıyor. Yani eş genel başkanının acil yardım dilendiği Türk ordusuna saldırıyor. Ne garip bir çelişki diyorsunuz sanıyorum.
Hayır… Ortada çelişki falan yok. Sadece her rol alan, rolünü güzel oynayarak rol paylaştırıcısının gözüne girmek istiyor.
Profesyonellik bu ya… Daha oynanacak çook oyun var sırada…
Bu tür örnekleri fazlasıyla yaşıyoruz ne yazık ki.
Şimdi de IŞİD müsameresi…
Musul Konsolosluğumuzun personelinin rehinliklerinin tamamlanması ile oyun bitmedi elbette…
Şimdi Süleyman Şah Türbesinin kuşatılması perdesini izleyeceğiz galiba…
Gördüğünüz gibi eksik kalmış birkaç kare resim de büyük tabloda kendilerine ayrılmış boş yerlere yerleştiriliyor.
Sıra büyük resmi okumaya geldiğinde artık her şey için çok geç olacak…
Tıpkı “Sarı Öküz” fıkrasında olduğu gibi…
ETİKET :  

Tümü