Şehit eşinden duygulandıran klip

19:33:56 | 2018-11-07

ZEYTİN Dalı Harekatı'nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı için yazılan türkü duygulandırdı.  “Oy Memedim”  adlı türküye klip hazırlayan şehidin eşi Birgül Muratdağı, türküyü şehit eşiyle tanışma yıldönümü olan 7 Kasım’da sosyal medya hesabından paylaştı.  Türküyü yazan sanatçı Ayaz Aydın’a teşekkür eden şehit eşi Muratdağı, “Türküde yer alan ‘Şehidim kaldı düşman elde son bir kez göreyim’ sözü acı haberi aldığım gün yaşadıklarımı özetliyor.” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesinde düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı'nda 23 Ocak’ta şehit olan, Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı için Sivaslı sanatçı Ayaz Aydın, “Oy Memedim” adlı türkü yazdı.

“MEHMET HAYATTAYKEN BİR BÖLÜMÜNÜ DİNLEMİŞTİ VE TÜRKÜ YARIM KALMIŞTI”

Yazdığı türküyü şehit eşi Birgül Muratdağı’na hediye eden Aydın, “Ordumuzun Afrin operasyonunda şehit olan askerlerimizden Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı’nın naşına 59 gün sonra ulaşıldı. O günlerde bu olay ve sonrasında şehit eşi Birgül hanımın eşi anısına yaptıkları beni çok etkiledi. Allah herkese böyle sevgi nasip etsin. Zaten daha öncede ailece tanışıklığımız vardı. Hatta şarkı sözlerinden bazı bölümleri Mehmet hayattayken dinlemişti. O günlerde  tamamlamak nasip olmadı. Şehit olmasının ardından bende tanışma yıldönümleri için eşi Birgül’e şarkıyı tamamlayıp, hediye etmek istedim. Bir kez daha Mehmet ve diğer vatan kahramanlarına Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

“BU TÜRKÜ BENİM İÇİN ÇOK KIYMETLİ”

Şehit eşi Birgül Muratdağı ise Aydın’a teşekkür ederek, “Bu türkünün bir hikayesi var, en başından gelen. Ayaz ağabeyin eşi Elif arkadaşım. Düğünümüzden sonra Mehmet’e benim adıma hediye olarak nakaratını yazıp, söylemişti. Eşim şahadetinden sonra haberi alışım, yaşadıklarım, hissettiklerim ve sevgimden etkilenip, nakarat olan türküyü tamamlayıp, tanışma yıldönümümüzde hediye etti. Ben de bu türkü için klip hazırlattım. Tanışma yıldönümümüzde sosyal ortamda paylaşmak istedim. Bu türkün en güzel tarafı da Mehmet’in de dinlemiş olması ve hayatımın en güzel başlangıcı olan 7 Kasım’da yayınlanması. Hikayemizin hep devam etmesini istiyorum. Bu türkü de benim için çok kıymetli. Başta Ayaz ağabeye ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Allah vatan için şehit düşen tüm kahramanlarımızın mekanlarını cennet eylesin” dedi.

'OY MEMEDİM'

Diğer yandan şehit eşi Birgül Muratdağı’nın, klip şekline getirerek, sosyal medya da paylaştığı söz ve müziği Ayaz Aydın’a ait “Oy Memedim” adlı türkünün sözleri şu şekilde; Şehit eşi Birgül Muratdağı’nın, klip şekline getirerek, sosyal medyada paylaştığı 'Oy Memedim' adlı türkünün sözleri şöyle; Burseya Dağı’nda başında yara /Şehit oldu benim canım ondaymış sıra /Cebinde bulmuşlar 35 lira/ Harçlığına kan bulaşmış benim Memedim./Oy Memedim Can Memedim/Sensizken gülemedim/Şehidim kaldı düşman elinde/Son bir kez göremedim/Bir yığın asker var evin dışında/Yüreğime köz koydular şubat kışında/Şahadetin söylediler namaz başında/Kara haber tez ulaştı benim Memedim./Oy Memedim Can Memedim/Sensizken gülemedim/Şehidim kaldı düşman elinde /Son bir kez göremedim.

 

 
ETİKET :  

Tümü