Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri’ye açılışa gelecek

10:35:02 | 2018-01-30

Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, yapımı tamamlanan Kayseri Şehir Hastanesi’nin 6 Mayıs 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın da katılımlarıyla hizmete açılacağını söyledi.
Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, yaptığı açıklamada “Hastane şükürler olsun açılış pozisyonuna geldi. Yüzde 99 oranında bitirilmiş oldu. Geçen hafta itibariyle Sağlık Bakanlığı müsteşarı ile YDA Grubu’nun yönetim kurulu başkanı ile birlikte hastaneyi gezmiş olduk. Hep beraber birlikte son durumuna baktık. Tıbbi malzemelerin listesi verildi. Sağlık Bakanlığı o listeyi ayarlamaya çalışıyor. En kısa zaman içerisinde bir ay gibi kısa zaman içerisinde tıbbi malzemelerde konulduktan sonra taşınma başlanmış olacak. Resmi açılış tarihide aşağı yukarı belli oldu gibi oda 6 Mayıs’ta burayı açmayı planlıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da büyük ihtimalle katılımlarıyla burası hizmete girmiş olacak. Tüm Kayseri halkına şehir hastanesinin hayırlı olsun diliyorum” dedi.
MİLLETVEKİLİ TAMER: “1584 YATAKLI HASTANEDE HEPSİ NİTELİKLİ YATAK”
Milletvekili İsmail Tamer ayrıca, “Şehir Hastanesi dediğimiz zaman 1584 yataklı hastanede hepsi nitelikli yatak. Nitelikli yatağın anlamı şu; 30 metre kare içerisindeki odalarda televizyonu hasta başı monitörleri dahil orada refakatçı yatağıyla tam beş yıldız bir otel odası gibi olan bir odadan bahsediyoruz. Bunlara nitelikli yatak diyoruz. 2023’te Türkiye’deki bütün hastaneleri nitelikli yatak haline getirmeyi hedefliyoruz. Bunu da yapacağız ki Türkiye sağlıkta ikinci bir çağ atlamış olacak. İnşallah Kayseri halkı bundan sonra şehir hastanesine kavuşmuş olacak. Ben önce Kayseri halkımıza daha sonrada Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
ETİKET :   Kayseri Haberleri Haber Kayseri Kayseri Son dakika Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kayseri Şehir Hastanesi Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer

Tümü