Sağlık Müdürü Benli: Corona virüsü ile ilgili iddialar asılsız

14:49:30 | 2020-01-27

Sağlık Müdürü Doç Dr Ali Ramazan Benli, bazı sosyal medya hesaplarında “Kayseri’de corona virüsü olan Çinli bir hasta tedavi altına alındı” yönündeki iddiaları yalanladı. Benli, böyle bir durumun söz konusu olmadığını söyledi.

Çin'de ortaya çıkan yeni tip corona virüsü salgını ile ilgili olarak Nevşehir’de bir Çinli’nin hastaneye yüksek ateş şikayeti ile başvurduğu ve daha sonra da coronavirüs tehlikesi nedeniyle Kayseri’ye sevk edildiği yönünde iddialar ortaya atılmıştı. Bazı vatandaşları da tedirgin eden bu durumla ilgili haber merkezimize açıklama yapan Sağlık Müdürü Benli, böyle bir durumun olmadığını ve bu virüs nedeniyle kentte tedavi altında herhangi bir şahsın bulunmadığını dile getirdi.

UZMANLAR UYARIYOR

Diğer yandan Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan korona virüsü nedeniyle ölenlerin sayısı Dünya Sağlık Örgütü'nün 26 Ocak tarihinde yaptığı açıklama ile vaka sayısının 2014'e ölenlerin sayısının ise 56’ya yükseldiği ifade edildi. Salgının henüz ilaç tedavisi ve aşısı olmadığını belirten uzmanlar, ise özellikle yaşlıların ve kronik hastaların bu virüse çok dikkat etmesi gerektiğini belirtti.

BAKANLIk'TAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanlığı da virüs ve alınan önlemlerle ilgili bir süre önce açıklama yaptı. Çin’de görülen Koronavirüs sebebiyle Bakanlık'ta toplanan Bilim Kurulu'nca alınan kararlar da kamuoyuyla paylaşıldı. 

 Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :   Kayseri Haberler Corona Virüs Çin Önlem Son dakika Nevşehir Çinli Sağlık Bakanlığı Sağlık Müdürlüğü Ali Ramazan Benli

Tümü