Videolu haber: Sağlık Müdürlüğü soruşturma açtı

08:27:02 | 2017-09-21

Kayseri’nin Bünyan ilçesinde Cesaret ailesinin hasta anne Bircan Cesaret’in hastaneye ve diğer sağlık kuruluşlarına gidişi gelişi sırasında  ambulans açısından yaşadığı sıkıntının medyaya yansıması üzerine Kayseri Sağlık  Müdürlüğü tarafından çok yönlü soruşturma açıldığı belirtildi. Bünyan Devlet hastanesi hasta nakil aracı şoförü aileye, bazı kişiler ve medya kuruluşları tarafından yalanlamaya çalıştıkları haberindeki görüntülerde ise “ Kardeşim siz  çok yanlış iş tutuyorsunuz. Bizimle alakası yok. Hatıra gelinen bir iş” sözleri de tartışmaya konu oldu.

 Sağlık Müdürlüğünce başlatılan soruşturma, Kayseri Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği,  Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Bünyan Devlet hastanesine kadar uzandı.Bu arada, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi ile Bünyan Belediyesi de Cesaret ailesiyle haber üzerine görüştü

“HASTANEDEN BİZİ YER YOK DİYE GÖNDERDİLER”
Konuyla ilgili soruşturma sürürken, Cesaret ailesinin oğlu Kadir Cesaret ise  bilgi almak için telefonla yapılan görüşmede haber merkezimize, “Pazartesi günü Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fizik tedavi bölümüne annemi götürdük. Bizi yer yok , biz sizi arayacağız diye geri gönderdiler. Oğul Kadir, babasının  el arabasıyla ambulansın evlerinin bulunduğu alana çıkamadığı için  annesini ,yol kadar bir süre indirdiklerini doğruladı.
AMBULANS ŞÖFÖRÜ ‘HATIRA GELİNEN BİR İŞ BU ‘’
Bünyan Devlet hastanesi hasta nakil aracı şoförü aileye , bazı kişiler ve medya kuruluşları tarafından yalanlamaya çalıştıkları haberindeki görüntülerde ise “ Kardeşim siz  çok yanlış iş tutuyorsunuz. Bizimle alakası yok. Hatıra gelinen bir iş bu. Şimdi personel olmadan bu hasta gitmez. Kim indirecek, kim bindirecek? Kaldırıp kim götürecek oraya? Oradan nasıl gelecek? Anlıyorum sizi de bu hastaya bir şey olsa ben ,sorumluluk almam. Çünkü benimle alakası yok’’ dedikten sonra, baba Mehmet Cesaret ‘e ‘’Götüreceğiz , mecbur. Çek el arabasını. Bu hastaya bir şey olsa bu araç ambulans değil. 112’ye bildireceksiniz, ambulans çıkacak ‘’ diyerek yaşlı kadını  daha sonra aracına “mecbur götüreceğiz diyerek aldığı görülüyor.

BÜNYAN BELEDİYLE BAŞKANI ‘’AİLE EKSİKLERİNİ KEŞKE BİZE BİLDİRSEYDİ’’
Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu  da, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada ”Hastane başhekimimiz aile ile komşu bu neden aileyi yekinen bilen ve takip eden bir arkadaşımız. Hastanede hastamızın yatabilmesi için işlemlerin başlatıldığı kendilerine de ifade edildi. Kaymakamlığımız vakıf eliyle uzun zamandır engelli aylığı yardımında bulunuyor . Belediye olarak bizler de talepleri doğrultusunda farklı zamanlarda iaşe yardımında bulunduk. Kaymakamlığımız evin eksiklerini giderecek devletimiz şefkat eliyle bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada ailemize kucak açmaya devam edecek. Bugüne kadar karınca kararınca her bir hemşehrimizin yanında olduk elimizi uzattık. bundan sonrada böyle olmaya devam edecek. Keşke daha önce bizim kapımızı çaldıklarında iaşe dışındaki eksiklerini  de iletselerdi ama, bundan sonra Cesaret çifti Bünyan Belediyesine ve Devletimize emanet her türlü ihtiyaçlarında biz yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :   Cesaret ailesi Bünyan Devlet hastanesi Kayseri Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Müdürlüğü

Tümü