“Rantı bir kenara ittik”

Büyükkılıç, seçim öncesi “Çelik aday olsun” diyen MÜSİAD’da istişare toplantısı yaptı.

14:33:43 | 2019-11-20

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde Büyükşehir’de Mustafa Çelik’in aday gösterilmesi için kamuoyuna çağrı yapan MÜSİAD üyeleri ile bir araya geldi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri’ye daha fazla yatırım getirmek için çalıştıklarını söyledi. Büyükkılıç, gitmedikleri yer ve ilgilenmedikleri işin bulunmadığını kaydetti. Büyükkılıç, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kayseri Şubesi üyeleriyle bir araya geldi. Toplantıya AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, MÜSİAD Şube Başkanı Mehmet Kütahneci, şube yönetimi ve üyeler katıldı.

 

Toplantıda, Büyükşehir Belediyesi’nin projeleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin her sorunuyla ilgilendiklerini belirterek, “Gitmediğimiz yer ilgilenmediğimiz iş yok” diye konuştu. Büyükşehir Belediye Başkanlığı sorumluluğu içinde ve Kayseri halkına layık olmak için çalıştıklarını dile getiren Başkan Büyükkılıç, bazı önemli projelerle ilgili bilgiler verdi.

“BURAYI RANTA DÖNÜŞTÜRMEDEN KORUYACAĞIZ”

Kayseri Kalesi Kültür Sanat Merkezi ve burada yer alan Kayseri Müzesi’nin sürecine ilişkin açıklamalarının ardından Arkeoloji Müzesi’nin eski yeriyle ilgili bilgi veren Başkan Memduh Büyükkılıç, müze yeriyle ilgili rantı bir kenara ittiklerini dile getirerek, “Çevre Şehircilik Bakanımıza teşekkür ederim. 60-70 milyon TL değer biçilen yeri hiçbir karşılık beklemeden bize olduğu gibi verdi. Biz de burayı ranta dönüştürmeden Millet Kıraathanesi ve müze olarak koruyacağız. Eski Arkeoloji Müzesi binası Cumhuriyet döneminin nitelikli bir yapısı. Eksiklerini giderip şehrimize bir eser daha kazandırmış olacağız” dedi.

Hava İkmal Millet Bahçesi hakkında da bilgi veren Başkan Büyükkılıç, “Burada da ranttan bahsediliyordu; ama burası sadece ve sadece millet bahçesi olacak. İçerisinde pek çok fonksiyon var. Her yaş grubuna hitap edecek etkinlik alanları mevcut” dedi. Başkan Memduh Büyükkılıç, Ankara’da yaptıkları çalışmalardan da bahsederek Hava İkmal Millet Bahçesi gibi Keykubat Millet Bahçesi ve Camii Kebir çevresindeki dönüşüm projesini de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yapacağını kaydetti. Başkan Büyükkılıç, toplantıda MÜSİAD üyelerinin sorularını da cevaplandırdı.

MÜSİAD’DAN BAŞKAN’A TEŞEKKÜR

MÜSİAD Şube Başkanı Mehmet Kütahneci de  Başkan Büyükkılıç'a yaptıkları çalışmalar nedeniyle teşekkür etti. AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ise ziyaretle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Memduh Büyükkılıç ve Teşkilat mensuplarımızla birlikte MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı Mehmet Kütahneci ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya gelerek ortak kaygımız Kayserimiz için istişarelerde bulunduk. Sayın Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerine misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

MÜSİAD: ÇELİK’İN ADAY GÖSTERİLMESİNİ İŞ DÜNYASI OLARAK GEREKLİ GÖRÜYORUZ

Diğer yandan önceki Başkan Nedim Olgunharputlu yönetiminde MÜSİAD, dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'i ziyaret etmiş ve kamuoyuna yönelik Çelik’e deste çağrısı yapmıştı. Açıklamada, “Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde yeniden Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmeyi şehrimizin geleceği adına, projelerin tamamlanması için, iş dünyası olarak son derece olumlu buluyor ve önümüzdeki dönemde de hizmete devam etmesini gerekli görüyoruz.” ifadeleri kullanılmıştı.
ETİKET :   Kayseri Haberleri Son Dakika MÜSİAD Kayseri Şubesi Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik

Tümü