PKK’ya eleman kazandıran şahıs tutuklandı

17:35:22 | 2018-03-28

Şemdinli'nin Ortaklar bölgesinde yaralı olarak yakalanan teröristin ifadesi sonrasında PKK/KCK'ya eleman kazandıran bir kişi düzenlenen operasyonla çalıştığı inşaatta yakalandı. Yakalanan şahıs, emniyetteki işlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilerek çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 
15 Mart 2018 tarihinde PKK/KCK terör örgütüne yönelik Şemdinli/Ortaklar bölgesinde icra edilen operasyonlar esnasında yaralı olarak ele geçirilen Cudi Zagros kod adlı M.S.Ç. isimli örgüt mensubu, ifadesinde terör örgütüne 2014 yılı Eylül ayında Barış Sarı isimli şahıs vasıtasıyla katıldığını söyledi. Örgüte eleman kazandırdığı anlaşılan Barış Sarı'nın 2016 yılı içerisinde Van’ın Erciş ilçesinde PKK/KCK terör örgütü adına tır kundaklama eylemlerine katıldığı, bir süre tutuklandığı ve halen yargılamasına devam edildiği belirlendi. Barış Sarı'nın hakkında yapılan araştırmalar neticesinde Kayseri Mobilyacılar Sitesi yakınlarında bir inşaatta işçi olarak çalıştığı belirlendi. Dün gece Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Özel Harekat Şube Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından inşaata yapılan operasyonda Barış Sarı yakalanarak gözaltına alındı. 
Gözaltına alınan Barış Sarı, emniyetteki işlemlerin tamamlanmasının ardından Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bulunan Adli Tabip'te sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye çıkarılan Barış Sarı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak ceza evine gönderildi. 
ETİKET :   Kayseri Haberleri Haber Kayseri Kayseri Son dakika Asayiş PKK/KCK

Tümü