Pınarbaşı Belediye Başkanı Uzunluoğlu:SORUN YOL DEĞİL DİKKATSİZLİK!

19:51:45 | 2019-12-27

Kayseri’nin Pınarbaşı İlçe Belediye Başkanı Memduh Uzunluoğlu, yaptıkları çalışmaları Olay Türk TV’de anlattı. “Bizden önce ki arkadaşlar dengeli bir ekonomik gidişat bırakmışlar” diyen Uzunluoğlu, “Borç ve kasada ki para dengeliydi” dedi. İlçede güneş enerjisi projesine yönelik çalışmaları sürdüğünü  ifade eden Başkan Uzunluoğlu, “Önümüzdeki yıl aylık totalde 700-800 milyonluk bir gelir sağlayacağız” diye konuştu. Pınarbaşı yolunda meydana gelen trafik kazalarına da değinen Uzunluoğlu, kazaların nedeninin dikkatsizlik olduğunu söyledi.

 

Pınarbaşı Belediye Başkanı Memduh Uzunluoğlu,  Olay Türk TV’de yaptıkları çalışmaları anlattı. Yüz yüze programında Gazeteciler; Osman Çiftci ve Cem Atakan’ın sorularını yanıtlayan Uzunluoğlu, 31 Mart’ta koltuğa oturduğunda karanlık bir tabloyla karşılaşmadığını belirtti.

“BORÇ VE KASADA Kİ PARA DENGELİYDİ”

Uzunluoğlu, "Pınarbaşı kendi memleketim görevi aldığımızda çokta karanlık bir tabloyla karşılaşmadım doğrusu. Diğer Belediye Başkanı arkadaşların yaptığı serzenişi ben yapmadım. Borç ve kasada ki para dengeliydi. Bizden önce ki arkadaşlar dengeli bir ekonomik gidişat bırakmışlar. Biz biraz hızlı başladık. İlk günler de güneş enerji sisteminden başlamak üzere camiye külliyeleri, mahallelerin ulaşım ve su problemleri öncelik sırasına göre ekibimle birlikte belirledik ve akabinde çalışmaya başladık. 9 ayda tabiri caizse 5 yılda yapacaklarımızı 1-2 proje haricinde tamamlamış gibiyiz. Pınarbaşı Belediyesi olarak Belediyeler Birliğinden 1 tane kepçe, Şehircilik Bakanlığından ise 1 tane çöp kamyonu aldık. İkisinin değeri 1 trilyondan fazla. Türkiye'de  belediyeye çıktı bunlardan birisi biziz” diye konuştu.

“MALİYETİ AŞAĞI YUKARI 5 TRİLYON”

“ Devlet hiç bir belediyeye şu partinin bu partinin diye ayrım yapamaz. Çünkü bir anayasa var” diyen Uzunluoğlu,  “İller Bankası’ndan ödenekler belirlenmiştir. Bu ödenekler her ayın belli bir tarihinde banka hesabımıza yatar. Maaşları yatırır, borçları ödersiniz para kalırsa da muhafaza edersiniz. Biz geldiğimizde hemen güneş enerjisi projesini hayata geçirdik. Bu konuda da İller Bankası’ndan Türkiye'de tek kredi alan belediye biziz. 1-2 gün içerisinde düğmeye basacağız ve üretime başlayacağız inşallah. Maliyeti aşağı yukarı 5 trilyon. Türkiye'de en ucuz maliyete bu projeyi yaptık. Önümüzdeki yıl aylık totalde 700-800 milyonluk bir gelir sağlayacağız” dedi.

“BİR KİŞİNİN BİLE PARTİCİLİK YÜZÜNDEN İŞTEN ÇIKMASINA SEBEP OLMAM”

“Geldiğim günden beridir çalışan arkadaşlarımızdan bir kişinin bile particilik yüzünden işten çıkmasına sebep olmadım olmam da” diyen Başkan Uzunluoğlu, sosyal belediyecilik alanında da çalışmalar yaptıklarını dile getirdi. Uzunluoğlu, şunları söyledi, “Kullanılmayan hamamımızı faaliyete geçirdik. Burada kimsesiz, fakir, muhtaç vatandaşlarımıza yardımcı olduk. O insanlardan aldığımız dualar ile de çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnsanı esas alan sosyal belediyecilik anlayışıyla yolumuza devam ediyoruz. Muhtarlarımızla görüşüyorum. Yeni yılın ilk ayında da eşleriyle birlikte katılacakları bir bilgilendirme toplantısı yapacağız”

“PINARBAŞI YOLUNDAKİ KAZALARIN NEDENİ DİKKATSİZLİK”

Pınarbaşı’da meydana gelen kazaların dikkatsizlik sonucunda yaşandığını kaydeden Uzunluoğlu, “Pınarbaşı’na gidiş geliş yollarımız daha bu yıl yenilendi. Pınarbaşı yolu üzerinde olan kazalar kendi dikkatsizliklerimiz nedeniyle oluyor. Kilitli parke konusunda kendi üretimimiz de var. Büyükşehir Belediyesi de bize yardım ediyor. Toplam 175 bin metre kare parke yaptık. Allah izin verirse gelecek yıl 250 bin metre kare daha parke yapacağız. Önemli bir kaç projemiz var esnafımızın ve vatandaşlarımızın fikirlerine göre hareket edeceğiz. Gerekirse referandum yapacağız. Kadınlarımız evlerinde ürettiği şeyleri belediyemize getirecekler, bizler de satın alacağız. Böylece kadınlara destek olmuş olacağız. Bunun yanında Pınarbaşı inşallah bizim belediye başkanlığımız sürecinde doğalgaza kavuşacak gerekli iletişimleri sağlıyoruz. " Haber: Hüseyin GÖKTAŞ
ETİKET :  

Tümü