PERİNÇEK İLE 1 SAAT

PERİNÇEK İLE 1 SAAT

08:08:45 | 2019-02-11
OSMAN ÇİFTCİ
OSMAN ÇİFTCİ      osmanciftci3800@gmail.com

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek dün Kayseri’deydi...
“Kayseri Ekonomik Kriz ve Çözüm Kurultayı” için şehrimize gelen Doğu Perinçek ile 38 Kent Tv’de dün akşam saatlerinde canlı yayında 1 saat kadar sohbet imkanı da bulduk.
Kurultay etkinliğini haber sütunlarımızda bulacaksınız, televizyon programında anlattıklarını da ayrıca haberleştireceğiz.
Perinçek, Mart 2014’te Ergenekon operasyonunu gerçekleştirenlerin Türkiye’yi bölmek, Cumhuriyeti yıkmak isteyen Türkiye'yi şeyhler, müritler, dervişler, meczuplar, cemaatler ülkesi haline getirmek isteyenler olduğunu belirterek, “Tayyip Erdoğan'ların, Abdullah Gül'lerin, Fethullah Gülen'lerin iktidarını, hepsini birden yıkacağız.” demişti.
Bugünkü siyasi konjonktürde Perinçek’in söyledikleri oldukça dikkat çekiciydi.
Fetullah Gülen ve Abdullah Gül iktidarının yıkıldığı Tayyip Erdoğan’ın da kendilerinin yanına geldiği konusu, bunu anlatırken Gül’e ağır eleştirileri oldukça dikkat çekiciydi.
Programda Cumhur İttifakı’ndan yana Millet ittifakına karşı bir duruş sergiledi, buna rağmen Vatan Partisi kendi adaylarını da çıkarıyor.
BOP’un eş başkanının artık Kemal Kılıçdaroğlu olduğu açıklamasından, derin devlet bağlantılı olduğu iddialarına verdiği cevaba, Çin’in Doğu Türkistan bölgesindeki Uygurlara uyguladığı politikalarla ilgili düşüncelerinden dış politika ile ilgili görüşlerine, Başkanlık sistemiyle ilgili eleştirilerinden, CHP ve İYİ Parti’ye eleştirilerine kadar birçok konuda katılırsınız ya da katılmazsınız bilmem ama dikkat çeken açıklamalar yaptı.
Ya derin devletin stratejik planından bir şekilde haberdar olan ya da öngörüsü güçlü biri olduğunu söyledikten sonra Türkiye’nin geleceği ile ilgili öngörüsünü sordum.
Türkiye’nin bölünmesinden, Cumhuriyet’in yıkılmasından yana olanların kaybedeceği bir Türkiye portresi çizerken bunun yolunu tarifi ise ilginçti.
Perinçek, üretim ekonomisine 1 yıl en geç 2 yıl içersinde geçileceğini, Tayyip Erdoğan’ın tek başına üstesinden gelemeyeceğini söylediği zorluklara karşı Tayyip Erdoğan’ın da içinde olacağı geniş kapsamlı milli bir yönetim döneminin başlayacağını söyledi.
Elbette Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kimse bölemeyecek, bundan zerre şüphem yok ama yönetim anlayışı konusunda Türkiye’nin geniş siyasi yelpazede bir yönetime kavuşabileceğini doğrusu düşünemiyorum.
Bakalım zaman bize neyi gösterecek.

DİYORLARR...
“Adalet ve Kalkınma Partisi’nde her dönemde listede yer alan kadrolu belediye meclis üyelerinin belli ailelere mensup kişiler olmasıyla ilgili rahatsızlık parti genel merkezine kadar sirayet etti. Kadrolu meclis üyesi dönemi kapanıyor.”
DİYORLARR...

SANA NE... BANA NE....
✔ Çerkesler’in Pınarbaşı’da CHP adayı Deniz Yağan ile siyasi birlik sağladığı söyleniyorken Saadet Partisi de Pınarbaşı’da Çerkes kökenli Vacit Kip’i aday çıkardıysa...
✔ EYT diye bir parti kurulacak olsa seçim sonuçlarını değiştirecek oy alacak gibiyse...
✔ Tefecilikle suçlanan ve şirketleri için konkordato kararı alan ünlü nakliyecinin mal kaçırdığı iddiaları varsa...

BİLİYOR MUSUNUZ?
◼ İldem’de Mustafa Ağca yönetimini devirmek için çalışanlar varsa...
◼ Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Cumhur İttifakı’nın (AKP-MHP) adayı Memduh Büyükkılıç ve Millet İttifakı’nın (İYİ Parti-CHP) adayı Dursun Ataş’tan sonra Saadet Parti’nin adayı Mahmut Arıkan da yarışa katıldıysa...
◼Türkiye genelinde çok büyük bir FETÖ Operasyonu’na hazırlık yapılacağını, bu operasyon kapsamında Kayseri’nin de olup olmadığını...
ETİKET :  

Tümü