PAZAR'DAN GROSS'A

PAZAR'DAN GROSS'A

11:57:55 | 2017-11-17
OSMAN ÇİFTCİ
OSMAN ÇİFTCİ      osmanciftci3800@gmail.com

Eskişehir Bağları'na giderken Beştepeler'e dönmeden sağda küçük bir bakkal dükkanı var, halen de aynı yerinde durur; adı EfeMar Market...

Pazarcılıkla işe başlayan Hacılarlı Ahmet Efe amcanın alnının terini sermaye ederek, helalinden kazandıklarıyla kurduğu Efemar market bugün Kayseri'nin parlayan yıldızlarından biri oldu.

Kayseri Lisesi'nden arkadaşlarım Mustafa ve Nurtekin Özkaya'nın babaları olan Ahmet Efe amcanın gayretini, çalışkanlığını, dürüstlüğünü O'nu tanıyan herkes bilir.

Mustafa ve Nurtekin'in Davut isimli bir de kardeşleri var, O'nu da sonradan tanıdım. Ahmet Efe amcanın gayretlerini çıtayı daha da yükselterek sürdüren bir aile...

Kıt imkanlarla, zor şartlarda, yeri geldiğinde gece gündüz demeden, emek yoğun çalışmayla Efe Market günden güne büyüdü ve şimdi Efe markasıyla Gross marketler zinciri açmaya başladı.

5'inci şubeyi Talas'a 6'ncı şubeyi İldem'e 7'inci şubeyi de dün Belsin'e açtılar...

Talas'ta ki açılışta Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan, Özkaya ailesinin pazarcılıktan gross marketler zincirine dönüşen başarı hikayesini bir çırpıda anlattı.

Koca koca market firmalarının kayyuma gittiği, iflas ettiği, ekonomide zor günlerin yaşandığı şu günlerde Özkaya ailesinin pazarcılıktan gelen başarı hikayesini Mustafa Alan anlatırken ben gururlandım, göğsüm kabardı.

Bu köşeyi reklam içerikli biz yazı gibi algılamayın lütfen. EfeGross'un pazarcılıktan başlayan başarı hikayesi bu şehrin başarı hikayelerinden yalnızca biridir. Herkesin gurur duyması gereken bir hikayedir diye yazdım...

Allah yollarını, bahtlarını, basiretlerini açık, kazançlarını bereketli, helal ve bol eylesin.

Merkezleri başka şehirlerde bulunan zincir marketlerin köşe başlarını tuttuğu şu dönemde bu şehrin evlatlarının bu tür başarılarını yazmak boynumuzun borcu olsa gerek.
ETİKET :  

Tümü