‘Melikgazi'ye aday olacak’ denilen Palancıoğlu: Yüzümüzü kırıştırmayız

“Melikgazi’ye aday olacak” iddiası ortaya atılan Palancıoğlu:

15:10:16 | 2018-11-07

Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, yeniden aday olup olmayacağı yönünde dikkat çeken açıklamalar yaptı. “Melikgazi Belediyesi’ne aday olacak” iddiaları ile ilgili  gündeme gelen Palancıoğlu, “Herhangi bir görüşmem olmadı” dedi. Açık kapı bırakan Palancıoğlu, “Partimiz nerede görev verirse, partimizin vereceği karara biz saygılıyız, hiç yüzümüzü kırıştırmayız” ifadelerini kullandı.

 

 

AK Parti’de yerel seçimlere yönelik aday adayı başvurular 5 Kasım itibariyle başladı ve 12 Kasım’da sona erecek. Başvuruların başlaması ile birlikte parti kulislerinde ilginç iddialar da konuşuluyor. Merak edilen en önemli konu 3 dönem kuralı. Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 3 dönem kuralına takılıyor. Bu konuda açıklama yapan Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Kural uygulanacak” dedi. Başkan Büyükkılıç ise bir süre önce “İstisna olabilir” ifadelerini kullanmıştı.

Özhaseki’nin bu açıklamasından sonra Melikgazi’de “kim aday gösterilecek?” sorusunun cevabı da merak ediliyor. Kulislerde bazı isimler  ve iddialar var, ama henüz resmi bir durum yok.

PALANCIOĞLU İDDİASI!

İşte kulislerde konuşulan isimlerden biri de Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu. Bazı çevrelerce “Melikgazi’ye aday gösterilecek” denilen Palancıoğlu, bu konuda haber merkezimize konuştu ve merak edilen soruya yanıt verdi. Açık kapı bırakan Palancıoğlu, “Partimiz nerede görev verirse, biz bu karara saygılıyız” dedi.

“HAYIRLISI OLSUN”

Palancıoğlu, Daha önce Üniversiteydi, Kalkınma Ajansındaydı şimdi de Talas’ta. Biz bize verilen görevi hakkıyla yerine getirmenin mücadelesindeyiz. Herhangi bir adaylık başvurusunu mevcut belediye başkanları yapmayacak. Dolayısı ile partimizin vereceği karara biz saygılıyız. Elimizden geldiği kadar bu ülkeye, ile ve ilçeye hizmet etmeye çalışıyoruz. Rabbim hakkımızda hayırlısını versin.” şeklinde konuştu.

 

“SAYIN ÖZHASEKİ KAYSERİ’Yİ TANIYAN BİRİ, KARARI GENEL MERKEZ VERECEK”

 

Melikgazi Belediyesi Başkan adaylığı için her hangi bir görüşme yapmadığını da dile getiren Başkan Palancıoğlu, doğru kararı genel merkezin vereceğini söyledi.

Palancıoğlu, şu ifadeleri kullandı, “Bizim kimse ile bir görüşmemiz olmadı. Zaten şu anda belediye başkanlığını belirleyecek heyetin başında AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki var. Kendisi Kayseri’yi en iyi tanıyan kişi.  Dolayısı ile burada doğru kararı Cumhurbaşkanımızla birlikte, Milletvekillerimiz, Bakanlarımız, Kayseri İl başkanlığı ve ilçe teşkilatları olarak vereceklerdir.”

“NEREDE GÖREV VERİLİRSE YAPARIZ, YÜZÜMÜZÜ KIRIŞTIRMAYIZ”

Kayseri’ye ve Talas’a uyum içerisinde hizmet ettiklerini ifade eden Palancıoğlu, “Biz uyum içerisinde diğer belediye başkanlarımızla birlikte şu ana kadar hizmet ettik. Bundan sonrada edeceğiz. Bize nerede görev verilirse biz hiç yüzümüzü kırıştırmadan devam etmek, bu ülkenin menfaati için çalışmak görevimizdir” dedi. (Haber Merkezi)
ETİKET :   Kayseri Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu AK Parti Melikgazi Belediyesi Mehmet Özhaseki Memduh Büyükkılıç Melikgazi Belediye Başkanı Talas

Tümü