Palancıoğlu`na Mısıroğlu paylaşımı nedeniyle destek verdi, `ilk fırsatta ziyaret edeceğim` dedi

Haber: Cafer ZENGİN

03:29:55 | 2020-05-10

Sosyal medya hesaplarından Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret ettiği için yargılanan Fatih Tezcan, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu'na Kadir Mısıroğlu'na yönelik 'üstat' paylaşımı nedeniyle  teşekkür etti. 
'ÜSTAT' PAYLAŞIMI TEPKİ TOPLADI
Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu'nun, "Kurtuluş Savaşında Keşke Yunan galip gelseydi" şeklindeki açıklamaları ve Atatürk'ün yanısıra Mehmet Akif Ersoy'a yönelik hakaret içeren sözleriyle gündeme gelen Kadir Mısıroğlu'na yönelik 'üstat' paylaşımı tepkileri de beraberinde getirmişti. Bazı vatandaşlar sosyal medya üzerinden Palancıoğlu'na tepki gösterirken, bazıları da destek vermişti. Muhalefette Palancıoğlu'na tepki gösterip, 'İstifa" çağrısı yapmıştı. 
"BEN PAYLAŞMADIM... "
Yaşanan bu gelişmelerin ardından Palancıoğlu, paylaşımı kendisinin yapmadığını ve sosyal medya hesabını yöneten personel tarafından yapıldığını açıklamıştı. 
Bu şekilde gündeme gelen Palancıoğlu' na dikkat çeken bir isimden destek geldi. 
PALANCIOĞLU'NA DESTEK VERDİ VE 'ZİYARET EDECEĞİM' DEDİ
Atatürk'e yönelik hakaretleri nedeniyle yargılanan Fatih Tezcan, adeta Palancıoğlu'nu övdü, Mısıroğlu paylaşımı yapmayan diğer AK Partili Başkanları ise yerdi ve ilk fırsatta Melikgazi'yi ziyaret edeceğini açıkladı.
'KEMALİZMİN İHANETİNİ DELİLLERİYLE İFŞA EDEN MISIROĞLU'NU YAD EDEN PALANCIOĞLU'NU TEBRİK EDİYORUM'
Tezcan, sosyal medya hesabından şunları yazdı: Kemalizm İhaneti’ni belge ve delilleriyle ifşa eden Rahmetli Kadir Mısıroğlu’nu rahmetle yâd eden Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Mustafa Palancıoğlu’nu takdir ve tebrik ediyorum. Umarım diğer Ak Parti’li Başkanlara da örnek olur! Melikgazi’yi ilk fırsatta ziyaret edeceğim.
 
MAHKEMEDE "ATATÜRK'E HAKARET EDENE KADAR BANA KÜFÜR EDİN, KABULÜMDÜR" DEMİŞ! 
Diğer yandan Tezcan, yargılandığı bir davaya yönelik basında da yer alan savunmasında ise Atatürk'e hakaret etmediğini öne sürerek, şunları söylemiş: Atatürk’e hakaret edene kadar bana küfür edin, daha iyidir, kabulümdür. Mustafa Kemal’e küfür veya hakaret etmek, Müslüman'ın öncelikle kendi davasına ihanetidir" 
 
ETİKET :   Mustafa Palancıoğlu Kadir Mısıroğlu Üstat Melikgazi Belediye FatihTezcan Destek Haberler

Tümü