Özhasekili toplantılarda Büyükkılıç yer almayınca Kayseri bunu konuşuyor: Büyüklılıç, Başkanlığı bırakıyor mu? O isimden şok gönderme!

Haber: Cafer ZENGİN

03:32:23 | 2020-09-13

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, son günlerde gündemden düşmüyor. Villa parselleri, belediyenin borcu derken Büyükkılıç, son günlerde en çok konuşulan isimlerin başında geliyor. Özellikle villa parselleri tartışmalarında AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu'nun, "Ciddi şüpheler var, belediye dışından bir müfettiş görevlendirilmesi elzemdir. Talep edilmezse, biz talep ederiz" yönündeki eleştirileri, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin, "Uyardım" çıkışı ile gündeme gelen Büyükkılıç, Özhaseki'nin son Kayseri ziyaretlerinde görünmeyince farklı iddialar da gündeme geldi. 
KAYSERİSPOR ZİYARETİNE NEDEN KATILMADI? 
BÜYÜKKILIÇ'IN DA KATILACAĞI DUYURULMUŞTU! 
Cuma günü Özhaseki, Kayserispor'a moral ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarete AK Parti İl Başkanı  Şaban Çopuroğlu'nun yanı sıra Başkan Büyükkılıç başta olmak üzere ilçe Belediye başkanlarının da katılacağı belirtildi. Ancak Büyükkılıç, o ziyarette yer almadı.
İŞTE O DUYURU... 
Özhaseki, Kayserispor ziyareti ile ilgili, "Yeni sezondan çok umutluyuz. İl Başkanımız Şaban Çopuroğlu, Kocasinan, Melikgazi ve Talas Belediye Başkanlarımız ile birlikte yeni sezon öncesi Kayserisporumuza başarı dileklerimizi ilettik." paylaşımı yaptı. 
ÖZHASEKİ'NİN PANDEMİ TOPLANTISINDA DA GÖRÜNMEDİ... 
Özhaseki, Kayseri' de belediye başkanları ile de bir araya geldi ve pandemi sürecini masaya yatırdıklarını belirtti. Büyükkılıç, bu toplantıda da görünmedi. 
Özhaseki, Büyükkılıç'ın yer almadığı toplantı ile ilgili şu ifadeleri kullandı: Kayseri Milletvekilimiz Sayın İsmail Tamer, İl Başkanımız Sayın Şaban Çopuroğlu, Kocasinan Belediye Başkanımız Ahmet Çolakbayrakdar, Melikgazi Belediye Başkanımız Mustafa Palancıoğlu ve Talas Belediye Başkanımız Mustafa Yalçın ile bir araya geldik. Belediyelerimizin kovid-19 ile mücadelede kapsamında yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi aldık. Kovid-19 ile mücadelede belediyelerimiz; en önde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor." dedi. 
SAADET PARTİLİ İSİM: BÜYÜKKILIÇ 2024'E KADAR GÖREVİNİN BAŞINDA OLMALI
Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, Büyükkılıç'ın yer almadığı Özhasekili ziyaretler ve toplantılarla ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. Aktaş, Büyükkılıç'ın katılamadığı ya da katılmadığı toplantılara ve AK Parti cephesinden yapılan Büyükkılıç'sız paylaşımlara da dikkat çekerek, şunları söyledi: 
İhale bahane PR şahane! Cuma namazı kıldınız Memduh Büyükkılıç yok, Kayserispor'u ziyaret ettiniz Memduh Büyükkılıç yok! Pandemi istişaresi yaptınız Memduh Büyükkılıç yok! İstişarenizde ben yoktum ama bana sorarsanız Sn Memduh Büyükkılıç 30 Mart 2024'e kadar
Görevinin başında olmalıdır!"
ŞEHİRDE DİLDEN DİLE YAYILAN O DEDİKODU... 
Saadet Partili Aktaş'ın bu göndermesinin ardından akıllara kentte son aylarda dilden dile yayılan ve bazı çevrelerce de yüksek sesle dillendirilen o dedikodu geldi: Başkan Memduh Büyükkılıç, görevi mi bırakıyor? 
Saadet Partisi (SP) Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, "Büyükkılıç 2024'e kadar görevinin başında olmalıdır" açıklamasıyla akıllarda soru işaretleri bıraktı. 
ETİKET :   Memduh Büyükkılıç Mehmet Özhaseki Büyükşehir Kayseri Balkan Belediye İlçe Belediyeler Saadet Partisi Sinan Aktaş Şok iddia Gönderme

Tümü