Özhaseki: Siyasette zayıf karakterler benim adamım peşine düşer!

Haber: Cafer ZENGİN

17:27:11 | 2020-10-26

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, AK Parti il kongre süreci ile ilgili yaptığı açıklamada, “Burası ümmeti Muhammedin ortak derdiyle uğraşan yerin adı” ifadelerini kullandı. Yönetime kimler geldiğini, kimlerin gittiğini ya da devam ettiğini bilmediğini belirten Özhaseki, “Şimdiye kadar arkadaşlarım şahit 10 tane yönetim dizildiyse daha 3 isim vermemişimdir” dedi. Özhaseki, “Siyasette zayıf karakterler benim adamım peşine düşer” ifadelerini de kullanarak, “Şahsiyetli adamlar kimsenin ismini vermez, ısrar etmez, nizah çıkarmaz” diye konuştu.

“SİYASETTE ZAYIF KARAKTERLER BENİM ADAMIM PEŞİNE DÜŞER”

Partilileri ile bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Kader birliği yaptık, yol arkadaşlığı yaptık. Ben yönetimde kimler devam edecek bilmiyorum, kimler bırakıyor onu da bilmiyorum. Şimdiye kadar arkadaşlarım şahit 10 tane yönetim dizildiyse daha 3 isim vermemişimdir. Niye? Kimi yazıyorlarsa başımızın tacı. Hepsiyle birlikte çalışırız. Ne olacak ki? Benim adamım diye bir şey yok. Siyasette zayıf karakterler benim adamım peşine düşer. Benim istediğimi yazın, benim şu yakınlarımı yazın. En zayıf karakterli adamlar yapar bunu. Şahsiyetli adamlar kimsenin ismini vermez. Ha şöyle güzel bir isim olur da denir başkanım şöyle güzel bir isim var şuna da bir bakıver , ama olacak diye  ısrar etmez, nizah  falan çıkarmaz” şeklinde konuştu.

“BİZLER ZATEN BİRBİRİMİZE KEFİLİZ, MAFYALARLA SAVAŞIRKEN ARKAMDA SİZLER VARDINIZ”

Partililerine seslenen ve “Arkadaşlar burası Ümmet-i Muhammed’in ortak derdiyle uğraşan yerin adı” diyen Özhaseki, “Hepiniz iyilik için kol kola girin. Bizler zaten birbirimize kefiliz. Mafyalarla savaşırken arkamda sizler vardınız. İşler yaparken dua edip, destekleyen sizlerdiniz. Siz olmazsanız nasıl yapacağız? Olmaz, olmaz. İnşallah ahrette birbirimize şahitlik edeceğiz. Beraberdik Ya Rabbi diyeceğiz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Birlikteliğimiz devam edecek. Yeni gelen arkadaşlara da başarılar diliyorum” dedi. Özhaseki, daha sonra AK Parti yönetiminde görev alan ve  kongreyle birlikte yeni dönemde yer almayacak olan isimlere teşekkür plaketi de verdi.

"ŞABAN BEY GİDİYOR" ESPRİSİ!

Özhaseki, İl Başkanı Şaban Çopuroğlu’na da plaketini verirken, “Gören Şaban bey gidiyor sanacak” şeklinde espri yaptı ve plaketin üzerinde yer aşlan ifadeleri inceledi.

 

 

 

 

 
ETİKET :   AK Parti Mehmet Özhaseki Açıklama İl yönetimi Siyaset

Tümü