ÖZHASEKİ KARIŞMAYACAKSA

11:45:23 | 2018-09-05
OSMAN ÇİFTCİ
OSMAN ÇİFTCİ      osmanciftci3800@gmail.com

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, konumu gereği belediye başkan adaylarının belirlenmesinde belirleyici konumda bir isim olacak.

Bir süredir aday belirleme çalışmalarına başladıklarını, ne gibi kriterlere göre belirleme yapacaklarını çeşitli yerlerde açıkladı.

Özhaseki, katıldığı bir televizyon programında da Kayseri’ye karışmayacağını söylemiş.

Belediye başkan adaylarının belirlenmesinde en tepedeki isim olup da kendi şehrindeki belediye başkan adaylarının belirlenmesi konusuna karışmayacağını söylemesi oldukça garip.

Bu durum “Özhaseki, milletvekili olduğu şehirde üzeri çizilen yani yeniden aday edilemeyen bir belediye başkanı olursa olayda dahli olsa bile ‘benden bilinmesin’ düşüncesiyle akıllıca bir siyaset yapıyor husumet almak istemiyor.” benzeri yorumları da beraberinde getiriyor.

Hatta öyle ki, “Özhaseki birini çizecek ama ben çizmedim diyecek, o birinin üstü çizilirse bilin ki Özhaseki çizmiştir” diyenler bile var.

Bana kalırsa Özhaseki’nin en çok karışması gereken şehir Kayseri, ne demek “Kayseri’ye karışmayacağım”

Çayda dem askerde kıdem, e siyasette de kıdem. Özhaseki karışmayacaksa Elitaş’a Yıldız’a düşer...

 

 

 

YEŞİLİ YOK EDEN BAŞKAN KİM?

Mehmet Özhaseki’nin belediye başkan adaylarının belirlenmesinde ne gibi konulara dikkat edileceği ile ilgili ilginç açıklamaları oluyor.

Mesela, “yeşili yok eden belediye başkanına ceza verileceği hatta yeniden aday edilmeyeceği” yönünde Akşam Gazetesi’ne yaptığı açıklama Kayseri’de geniş yankı uyandırdı.

Bir yandan kulislerde bir süredir “Kayseri’de bir belediyede yeşil alanı imara açtığı” iddiası konuşuluyordu.

Tevafuk denk mi geldi bilmiyorum ama öyleyse de feci bir şekilde denk gelmiş oldu.

Şimdi başlıktaki soruyla yetinelim; Kayseri’de yeşili yok eden başkan kim?

Yok yok bir soru daha eklemem gerek; Özhaseki’nin açıklamasıyla örtüştürünce Kayseri’de yeşili yok eden Başkan yeniden aday edilmeyecek mi?

Aman karışmasın Özhaseki Kayseri’ye karışmayacak...

 

GÜLSOY’DAN İKİ ÖNEMLİ ELEŞTİRİ

14 Nisan’da Kayseri Ticaret Odası Başkanı seçilen Ömer Gülsoy, 4.5 ay kadar sonra basın karşısına geçerek durum değerlendirmesi yaptı.

Başkan adayı olurken vaat ettikleri projelerin bir süre sonra hayata geçirilmeye başlayacağını anlattı. Vaadler ve gerçekleşme oranı başkanların karnesi gibidir, bu nedenle kamuoyunun da üyelerin de takibinde olacaktır.

Başkan’ın toplantıda söylediklerini haber detaylarında bulacaksınız.

Gülsoy’un konuşmalarının satır aralarında ifade edilen ve bir özeleştiri olarak ifade edildiğini düşündüğüm çarpıcı bir detay dikkatimi çekti.

BİR :

TEŞVİKLER konusunda Kayseri’nin yeterince faydalandırılmış olmasına, özellikle İPARD hibeleri konusunda 41 ilin ortasında Kayseri’nin cımbızla seçilmiş gibi dışlanmasına itirazı vardı.

İKİ:

MARKA olabilmek için neler gerektiğini anlatırken önce “ulaşılabilir” olmak gerektiğinden bahsetti ve “marka şehiriz diyoruz ama...” diye başladığı cümlesinde “havaalanı, hızlı tren, otoban, lojistik raylı ulaşım” konularında Kayseri’nin mahrumiyetlerine işaret etti.

Velhasılı Kayseri işini bilir lafı Kayseri’nin başına bela ve bu beladan kurtulmak gerekiyor, Gülsoy’un tespitleri bir o kadar gerçekçi bir o kadar önemli.

Eleştiriyi böyle nezaketle yapmak da ayrı bir maharet olsa gerek.
ETİKET :  

Tümü