Özhaseki: Devlet Beye biz Devlet abi derdik, Üniversitede Ülkücüydüm

13:41:28 | 2018-12-22

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, üniversite yıllarında Ülkücü olduğunu belirterek, O dönem Devlet Beye, Devlet abi derdik. Rahmetli Türkeş bize haftada 2 kez ders verirdi" dedi. 
 
Haber Türk'te katıldığı programda  soruları yanıtlayan ve aynı zamanda Ankara için bazı projelerini açıklamayan Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, "Ankara'ya bilmez, kaybolur" eleştirilerine tepki göstererek, "Ankara’da Milletvekili olarak görev yaptığını ve bu yöndeki eleştirilere gülüp geçtiğini söyledi. Özhaseki," Karanlıkta korku, türkü söyleyenlerin sözleri bunlar" dedi. İYİ Parti işe Meclis'te işbirliği yapıp yapmayacakları yönündeki soruyu da yanıtlayan Özhaseki, "İlerde ne olur, neler çıkar önümüze bilmiyorum, ama ben MHP ile ittifakımızın sonuna kadar gitmesinden yanayım. Tabi anlaşamadığımız bazı konular olabilir, bu da normal." diye konuştu. Programda üniversite yıllarına yönelik yöneltilen soruyu da yanutlamayn Özhaseki, O dönemde MHP Lideri Devlet Bahçeli ile de diyaloğunun olduğunu söyledi. Özhaseki, " Ülkü Ocakları'nda olduğum için daha çok Ülkücü camiayı tanıyorum. Bir de rahmetli Türkeş bize bir yıl boyunca haftada 2 gün seminer verirdi. O seminerlerde genelde tarih sohbetleriydi, tarihte Ermeni meselesi, tarihte Rum meselesi başlardı, günlerce anlatırdı, tek tek not tutardım. O notlarımı hala saklıyorum ben. O günlerde partide kim var, ileri gelenler kimler, herkesi biliriz. Üniversitede de bir tek Devlet Bey vardı, o zaman biz Devlet Abi derdik. Tabii o yüzlerce genç içerisinde beni hatırlaması mümkün değil, ama bizim Devlet Abimiz olduğu için Devlet Bey’i ben iyi hatırlarım oradan."
ETİKET :   Özhaseki Ankara Aday Belediye Kayseri Son dakika Haberler Ülkücü Üniversite Devlet Bahçeli MHP AK Parti. İttifak Ankara Büyükşehir Adaylık

Tümü