OSB’DE 5 TAKSİTLİ DUABİ FIRSATI!

Organize Sanayi Bölgesi’nde Dubai açılımı için sözleşme aşamasına gelindi.

17:23:01 | 2019-12-31

Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yönetimi, Türk Ticaret Merkezleri Projesinin ilkini Dubai’de hayata geçiriyor. Bu konuda sözleşme aşamasına gelindi. İsteyen iş adamları, Orta Doğunun kalbi denilen Birleşik Arap Emirlikleri'nin ticari merkezi Dubai’de kurulacak bu merkezde showroom açıp, ürünlerini sergileyebilecek. Kira ve ortak genel giderler hariç katılım bedeli olan 609,59 doları/metrekare 5 taksitte ödeyebilecek.

Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan, bu konuda yatırımcı iş adamlarına çağrıda bulunarak, “Lafla peynir gemisi yürümez. Kayseri’nin malları Dubai’de satışa sunulacak. Öncelik mobilya ve elektrikli ev aletleri olacak. Amacımız ayda 300 TIR mal satmak. Bunu 10 ile çarpsanız 3000 TIR mal yapar. 3000 TIR’ı 30 milyon dolardan satsanız, 90 milyon dolar gelir ortaya çıkar” ifadelerini kullanıyor.

 

Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü,  hazırlanan “Stratejik Plan“ çerçevesinde yeni Pazar arayışlarını sürdürüyor. Hedef pazarlara daha kolay ulaşılması, showroom ve mağaza gibi yerlerde ürünlerin sergilenmesi, üretim, istihdam ve ihracatın artırılması amacıyla hayata geçirilen yurtdışında Türk Ticaret Merkezleri kurulması projesi çerçevesinde Dubai’de sözleşme aşamasına gelindi.

OSB YÖMETİMİ SANAYİCİLERE ÇAĞRI YAPTI

Dubai’de kurulması planlanan Türkiye Ticaret Merkezi konusunda sözleşme duyurusu yapıldı ve yatırımcılara bu konuda çağrı yapıldı. OSB’den yapılan açıklamada, ön başvurusunu yapılan Dubai Türkiye Ticaret Merkezi projesinde sözleşme aşamasına gelindiği ifade edildi. Sanayicilere yönelik yapılan çağrıda şu ifadeler kullanıldı: Katılım bedeli 5 yıl için tek seferlik 609,59 USD/m² (sözleşme imzalandıktan itibaren ilk 5 ay içerisinde 5 eşit taksitte ödenebilir) Kira ve ortak genel giderleri m2 başına 21,68 USD/ay, dır.  Çizelge ’de yer almayan personel giderleri yatırımcı sorumluluğundadır. Ancak talep edilmesi durumunda, bedeli karşılığında Kayseri OSB Müdürlüğü yetkilileri tarafından da sağlanabilecek. Dubai TTM showroom iç dekorasyonu katılımcıların sorumluluğundadır. Dubai TTM de sergilenecek olan numune ürünlerinizin ihracatı Kayseri OSB Müdürlüğü tarafından organize edilecek olup bedeli katılımcı firmaya ayrıca fatura edilecektir. Randevu alarak,  başvuru yapacakları Kayseri OSB Müdürlüğü yeni hizmet binası 2. kat toplantı salonuna bekliyoruz.”

“İŞ BÖYLE YAPILIR, YOKSA OTURDUĞUMUZ YERDEN KONUŞMASI ÇOK KOLAY”

Diğer yandan OSB Başkanı Tahir Nursaçan, aylardır “Dubai Projesi” ile ilgili çalıştıklarını belirterek, “Biz 14 bin metrekare bir yer kiralamak için müracaat ettik. Yaklaşık 9 bin metrekare ürün sergilemek için bir alan çıkıyor. Burasını iyi tanıttığımız zaman Kayseri’nin ihracatı artacak. İş böyle yapılır, yoksa oturduğumuz yerden konuşması çok kolay. Lafla peynir gemisi yürümez. Kayseri’nin malları Dubai’de satışa sunulacak. Öncelik mobilya ve elektrikli ev aletleri olacak. İnşallah ayda 300 TIR mal satacağız. Bunu 10 ile çarpsanız 3000 TIR mal yapar. 3000 TIR’ı 30 milyon dolardan satsanız, 90 milyon dolar gelir ortaya çıkar.” açıklaması yapmıştı. Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :  

Tümü