OSB Başkanı Tahir Nursaçan: Tren Kaçtı Bari Tank Kaçmasın

14:34:54 | 2019-01-10

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Tahir Nursaçan, ekibiyle birlikte yapılacak seçimlerde yeniden aday olduklarını açıkladı.

“Biz dedik ki biz diklenemeyeceğiz, biz dik duracağız. Biz oyumuzu da göreceğiz, boyumuzu da göreceğiz dedik” diyen Nursaçan, “Kayseri dedikodu kültürüyle gelişemez. Bu memlekette kim fitne üretiyorsa, hayırlı bir iş yapmıyor” dedi. Ahmet Kürtüncü’nün adaylık çalışması yaptığına dair iddialarla ilgili de konuşan Nursaçan, “Burada şuan bin 300 tane değerli sanayicimiz var ve hepsi aday olabilir” diye konuştu.

“Savunma sanayinde devletinizin ihtiyaçlarını tespit etmek her baba yiğidin harcı değil” ifadelerini kullanan Nursaçan,  milli savunma yatırımları ile ilgili olarak, “Şehrimizi biz seviyoruz, ben diyorum ki başka sevenlerde bir araya gelelim, treni kaçırdık, bari bu tankı kaçırmayalım. Bak tank da kaçtı haberiniz olsun. Fuarı istemiyorum diyorlar ya tank yapımını da mı istemiyorlar, soruyorum. Bu tank işi, Kayseri’de yapılsa ne olurdu? KAYSO, KTO, OSB Kayseri’nin ileri gelen sanayicileri bir araya gelseydik, bir sistem kursaydık, yapsaydık” şeklinde konuştu.

 

Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Tahir Nursaçan, 38 Kent TV’de katıldığı programda Genel Yayın Yönetmeni Osman Çiftci ve Gazeteci Cem Atakan’ın sorularını yanıtladı.

Programda merak edilen sorulara yanıt veren ve aynı zamanda çarpıcı ifadeler kullanan Nursaçsan, “750 sanayici ruhsat alamadığı için genel kurulda oy kullanamayacak”  yönündeki iddialara, “Bizimle alakalı bir husus değil. İmar affı diye bir af çıktı. Bu imar affından her kim yararlanmak isteyen varsa yararlanır herkeste oyunu kullanır. Oy kullandırmamak bizim elimizde değil. Herkesin oy kullanma hakkı olursa bin üç yüz kişi oy kullanacak.  En son seçimde katılım oranı bin civarındaydı. Vekalet işi bitti o yanlış bir şeydi. Kim oy kullanacaksa gelecek kendisi kullanacak oyunu. Sen, ben, bizim olan devri bitmiş. Demokrasi gelmiş, çıkamazsınız,  hatırlı abilerin araması bitmiş. Herkes aday olabiliyor. Herkeste destekleyebiliyor.” yanıtını verdi.

 

“BİZ DİK DURACAĞIMIZI SÖYLEDİK”

Gazeteci Osman Çiftci’nin  “Siz aday olduğunuzda size de çıkamazsın diyen olmuş muydu?” sorusuna da cevap veren Nursaçan, “Biz dedik ki biz diklenemeyeceğiz, biz dik duracağız. Biz oyumuzu da göreceğiz, boyumuzu da göreceğiz dedik. Yok, olmadı elhamdülillah. Herkes az çok bildiği için adamını bilir. Aranacak mı aranmayacak mı herkes bilir bizi” dedi.

 

Ahmet Kürtüncü’nün adaylık çalışması yaptığına dair iddialarla ilgilide konuşan Nursaçan, “Burada şuan bin 300 tane değerli sanayicimiz var ve hepsi aday olabilir. Hepsi bana göre birinci sınıf liyakatiyle yapar. Sadece bir farkla. Ben bu işi yapacağım demesi yeter. Herkes meydana çıkar fikrini, derdini, projesini, geçmişini, geleceğini ortaya koyar” diye konuştu.

“KİM FİTNE ÜRETİYORSA, HAYIRLI BİR İŞ YAPMIYOR”

“Kayseri dedikodu kültürüyle gelişemez” ifadelerini de kullanan Nursaçan, “Bu memlekette kim fitne üretiyorsa, hayırlı bir iş yapmıyor. Bu memleketin sorunlarını taşıyıp, gelin ben sizi bir ortak noktaya daha taşıyım, neden hiç kimse sormuyor, Osman Ulubaş amcamı da buradan sevgiyle, saygıyla, hürmetle yad ediyorum, Allah onlardan razı olsun. 96-97 yılında o günün Sanayi Odası Başkanı Mustafa Çapar Başkanımla Ankara’ya giderler, Milli Savunma Bakanlığı’na, Genel Kurmaya biz tank yapacağız derler. Ana Tamir Fabrikası burada, biz niye tank yapmıyoruz arkadaşlar ya? Başarısız mıyız? OSB’nin savunma sanayi projesi var, OSB’de inşallah ciddi noktada mesafeler kat ediyoruz, ben savunma sanayisi daire başkanlığımıza da birebir gittim, görüşmelerimiz devam ediyor” şeklinde konuştu.

“BAŞKA SEVENLERLE  DE BİR ARAYA GELELİM”

Projenin Bakanlık nezdinde kabul gördüğünü anlatan Nursaçan, davet beklediklerini belirtti. OSB Başkanı Tahir Nursaçan, şu ifadeleri  kullandı, “Bugün, yarın o davetiye çıkar, bunlar tarihi hizmetler. Savunma sanayinde devletinizin ihtiyaçlarını tespit etmek her baba yiğidin harcı değil. Biz araştırdık, emek verdik, lafla peynir ekmek gemisinin yürümeyeceğine inandık. Şehrimizi biz seviyoruz, ben diyorum ki başka sevenlerde bir araya gelelim, treni kaçırdık, bari bu tankı kaçırmayalım. Bak tank da kaçtı haberiniz olsun. Fuarı istemiyorum diyorlar ya tank yapımını da mı istemiyorlar, soruyorum. 30 milyar dolar. Sakarya’da yapılacak bu tank işi, Kayseri’de yapılsa ne olurdu? Keşke o tank yapım işi Kayseri’de olsaydı da, özelleştirilseydi. KAYSO, KTO, OSB Kayseri’nin ileri gelen sanayicileri bir araya gelseydik, bir sistem kursaydık, yapsaydık bunu biz.” Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :   Haber Kayseri OSB Tahir Nursaçan

Tümü