ORAN TR72 Bölgesi İlçelerini Ziyaret Ediyor

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Program Yönetim Birimi ve il yatırım destek ofisleri tarafından Kayseri, Sivas ve Yozgat illerinde; Ajans destek mekanizmalarından yararlanmayan veya görece daha az yararlanan ilçelere öncelik verilerek ilçe ziyaretleri düzenlenmektedir.

06:24:03 | 2018-11-30

Bu kapsamda Kayseri’de Tomarza, Yahyalı, Yeşilhisar, İncesu, Felahiye, Özvatan, Sarıoğlan, Akkışla; Sivas’ta ise Zara, Gölova, Suşehri, Koyulhisar, Ulaş, Kangal, Altınyayla, Divriği, Doğanşar, Hafik ve Divriği kaymakamları ziyaret edildi.
Yapılan ziyaretlerde, Ajans Program Yönetim Birimi uzmanı Serdar Arslan tarafından başvuru süresi yakın zamanda bitecek olan teknik destek, fizibilite desteği programları başta olmak üzere Ajans destek mekanizmaları hakkında bilgi verildi. Yatırım Destek Ofisi uzmanları Tolga Uyan ve Yunus Emre Şeker tarafından ise il yatırım destek ofislerinin faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Özellikle TR72 Alt Bölge Çalışması’na göre dezavantajlı konumda olan ilçelerimizle Ajans arası işbirliği faaliyetlerinin artırılması konusunda fikir istişaresi yapıldı.
İlçe ziyaret programı, Sivas ve Kayseri’nin diğer ilçeleri ve Yozgat ilçeleri ile devam edecektir.
ETİKET :   Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Program Yönetim Birimi Kayseri Sivas Yozgat Ajans destek mekanizmaları Tomarza Yahyalı Yeşilhisar İncesu Felahiye Özvatan Sarıoğlan Akkışla; Sivas’ta ise Zara Gölova Suşehri Koyulhisar Ulaş Kangal Altınyayla Divriği Doğanşar Hafik ve Divriği kaymakam

Tümü