OLAY HATTI

11:54:22 | 2018-08-28
Cafer ZENGİN
Cafer ZENGİN      zen2338@hotmail.com

Olay Hattı vatandaşın düşüncelerini, sorunlarını gündeme taşıyıp, yetkililere, ilgililere ulaştırmaya, vatandaşın gözü, sesi, kulağı olmaya, yeri geldiğinde yol göstermeye, bilgilendirmeye, çözüm bulunsun diye düşündürmeye  devam ediyor. Vatandaşın sesi olan Olay Hattı’na, bu hafta yine birçok kişi ulaşarak, hem düşüncelerini hem tepkilerini hem de isteklerini yazdı. İşte Olay Hattı’na ulaşıp, çözüm isteyen 2 konu başlıklı dert;

 

 

BAKAN BU DURUMA EL ATSIN…

Emeklilik konusunda verilen vaadin tutulmasını isteyen Mehmet Bey, isyanını Olay’a iletti. İşte Vatandaş Mehmet’in emeklilik isyanı:

“Bağkur’dan son yapılandırma ile emeklilik hakkı kazandım. 42 Bin TL ödeyince Emekli oluyorum. SGK ve Ziraat Bankası bir protokol imzalamış. Ziraat Bankası’na gittim ama kredi vermiyor. Neymiş efendim on yıl önce bir bankaya borcum varmış, bir varlık şirketine devretmiş 716 TL. Dedikleri banka ile hiç bir ilişkim olmadı. 10 yıldır bankalarla çalışmıyorum. Ödemek İstedim,  biz bilemeyiz hangi varlık şirketi olduğunu dediler. Kredi talebimi reddettiler.  Yatırsan bile yetişmez, araya bayram giriyor, kredi çekebilme  için  güncelleme gerekiyor o da iki ay  sürer dediler. 15 gündür şube şube geziyorum. Oysa çalışma Bakanı, ‘sicile bakılmaksızın kredi verileceğini’ söylemişti. Emekli olamıyorum . Bakanlık, milletle dalgamı geçiyor, yoksa bankalar mı?  Yoksa Ziraat Bankası, Bakanın açıklamasını duymadı mı? Bu konuda CİMER’e de şikayetimi ilettim. İnşallah olumlu sonuç alırım ve inşallah yetkililer bu sicil çıkmazına el atar.”

MAHALLEMİZDE BAŞI BOŞ KÖPEKLERE ÖNLEM ALINSIN!

Hakkı Bey de başı boş köpeklerden dertli…Oysa hayvanlar bizim en yakın dostlarımız. Sokaktaki dostlarımız için sokağa birkap yemek ve su bırakmayı ihmal etmeyelim. Gelelim mevzuya, belli ki bölgede bir sıkıntı var ve Hakkı Bey de buna dikkat çekmek istiyor. En azından varsa sıkıntılı bir durum, olumsuz bir şey olmadan el atılsın diye şikayeti Olay Hattı, duyarlılığıyla gündeme getirmek bizim işimiz. İşte o şikayet:

“Melikgazi Erenköy Mahallesi Haymana 1487’inci caddede bulunan (Namazgah civarında yuvalanan) saldıran başı boş gezen sokak köpeklerinin belediyemiz tarafından toplanıp, götürülmesini, kuduz salgını başlamadan,yaralanma başlamadan,ölümler başlamadan  önlem alınmasını istiyoruz. Bu konuyu makamlara arz ederim. Kulağına köpeğin küpe takmak saldırmasını önlemez.
ETİKET :  

Tümü