Öğrenciye ücretsiz servis!

13:05:03 | 2019-04-12

İYİ Parti’den 31 Mart yerel seçimlerinde İncesu Belediye Başkanı olarak seçilen Avukat Mustafa İlmek,  ilk icraat olarak devraldığı belediyenin borcunu led ekrandan vatandaşlara duyurması ile dikkat çekmişti. Belirli zaman aralıklarında belediyenin borcunu, alacakları, verecekleri şeffaf bir şekilde kamuoyuna açıklayacağını ifade eden İlmek, bu kez de öğrencilere ücretsiz servis hizmet ile ezber bozdu.  İlmek, öğrencilere yönelik ücretsiz servis uygulaması ile vatandaştan destek gördü.

 Yerel seçimlerde Kayseri’de Millet İttifakının yarışı önce tamamladığı tek ilçe İncesu Belediyesi oldu. İncesu’nun İYİ  Partili Belediye Başkanı Mustafa İlmek, mazbatasını alır almaz işe hızlı başlayan Başkanlardan oldu.

“İNCESU’YU ÖRNEK İLÇE YAPACAĞIZ”

“İncesu’yu örnek ilçe yapacağız. Belediyenin mevcut durumu ile taşıdığımız noktayı vatandaşa aktaracağız. İncesu’da iyi işler yapacağız” iddiasıyla çalışmalarına başlayan İlmek, ilk icraat olarak 3 dönem başkanlık yapan ve karşısına da aday olarak çıkan AK Partili Zekeriya Karayol’dan devraldığı belediyenin borcunu kamuoyuna açıkladı.

İLMEK’TEN KAYSERİ’DE EZBER BOZAN ÇALIŞMALAR

Bir süre  önce Belediyenin borcunun led ekranlı ilanla vatandaşlara duyuran İlmek, ilanda şu ifadeleri kullandı: “2 Nisan 2019 tarihinde görevi devralmamız sonucu  yapılan incelemede  İncesu Belediyesi  9.487.231.00 Türk Lirası  borçludur. Tüm halkımıza duyurulur” Bundan sonraki süreçte şeffaf belediyecilik ortaya koyacaklarını icraatları, harcamaları, borçları vatandaşa duyuracaklarını söyleyen İlmek, bu kez de ücretsiz servis hizmeti ile vatandaştan destek gördü. İncesu’da eğitime destek veren İlmek, öğrencilere yönelik ücretsiz servis hizmeti başlattı.

“ÖĞRENCİLERİMİZİ MAĞDUR ETMEYECEĞİZ”

Bu kapsamda ücretsiz servislerde ilçede faaliyete geçti.  İlmek, konuyla ilgili olarak, “Öğrencilerimiz için tahsis ettiğimiz ücretsiz servislerimiz hizmete başlamıştır. Hayırlı olmasını temenni ederim. Amacımız eğitime destek olmak. Servis güzergâh sabah 07:40’da garajdan hareket edecek, Karasu mezrasından Süksün girişi, Süksün eski yerleşim yeri ve TOKİ olacaktır. Çıkış saat olarak gözden geçirilip geç veya erken olarak öğrencilerin mağdur olmaması için gerektiği gibi düzenleme yapılacaktır. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize eğitim öğretim hayatlarında başarılar dilerim. Öğrencilerimiz İncesumuz’un geleceğidir” ifadelerini kullandı. İlmek, bu yöndeki hizmeti ile vatandaşlardan da destek gördü. Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :  

Tümü