O TALEBE 3’ÜNCÜ RET!

18:13:18 | 2019-09-03

Kayseri Melikgazi Belediye Meclisi gündeminde bulunan konuları görüşüp, karara bağlamak için toplandı. Toplantıda gündeme maddeleri arasında yer alan Medical Palace Hastanesi’nin imar yoğunluğunun artırılmasına yönelik gündeme maddesi de görüşüldü. Bir süre önce komisyon, talebin reddi yönünde karar vermişti. Bu kararın ardından önceki meclis toplantısında Başkan Mustafa Palancıoğlu, komisyondan hastaneye gidip, inceleme yapmasını istemişti. Bunun üzerine komisyon hastanede bir süre önce inceleme yaptı ve kararını değiştirmedi. AK Partili, CHP’li ve MHP’li 5 komisyon üyesinin “ret” kararı verdiği gündem maddesi, dün Belediye Meclisi’nde de oylandı ve bu kez oy birliği ile reddedildi.

 

 

Bir süredir kent gündeminde yer alan hastanedeki ruhsatsız yapı tartışmaları ile ilgili belediye meclisinde merakla beklenen karar verildi. Medical Palace Hastanesi’nin ruhsatsız yapı konusu bir süre önce Melikgazi Belediye Meclisi İmar Komisyonu’nda görüşülmüştü. İnşaat yoğunluğunun artırılmasına yönelik talep, komisyon toplantısında reddedilmişti. Komisyonda görev yapan AK Partili üyeler; İsmail Ünalmış, Mustafa İnceok, Hasan Nuri Kuş, CHP’li Özgür Özer ve MHP’li Mustafa Çağan bu talebi komisyon toplantısında kabul etmedi ve her biri ret kararı verdi.

BAŞKAN “YERİNDE İNCELEYİN” DEMİŞTİ, KOMİSYON YİNE KARARINDAN VAZGEÇMEDİ

Bu kararın ardından geçtiğimiz ay yapılan Meclis toplantısında Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, İmar Komisyonu’nun hastaneye giderek, yerinde inceleme yapmasını istedi. Buna göre, komisyon üyeleri hastaneye giderek, yerinde inceleme yaptı. Üyeler, yaptıkları inceleme sonrasında da ret kararını değiştirmedi. Dün Meclis toplantısında ilgili komisyonun kararı da okundu ve görüşüldü.

TALEP BİR KEZ DAHA REDDEDİLDİ

Meclis üyeleri, komisyonun kararı ile aynı görüşü ortaya koydu ve talep oy birliği ile reddedildi. Yani önce komisyon kendi arasında talebi reddetti, sonra Başkanın Palancıoğlu’nun talebi üzerine hastanede inceleme yapıldı ve yine ret kararı verildi. Son olarak da Meclis, komisyon kararını görüştü ve toplantıdan yine ret kararı çıkınca, bu tablo, “ O talebe 3’üncü ret” dedirtti.

ŞİMDİ NE OLACAK?

Diğer yandan bundan sonraki süreçte nasıl bir yol izleneceği ise merak konusu oldu. Alınan bu yöndeki karar sonrası ya ruhsatsız yapımın yıkımına karar verilecek ya da kaçak yapı konusunda ilgili kanuna göre cezai işlem uygulanacak. Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :   Kayseri Haberleri Medical Palace İmar yoğunluğu Melikgazi Belediyesi AK Parti CHP MHP Meclis üyeleri

Tümü