O mahallede Muhtar ve Esnaf el ele verdi! Örnek dayanışma…

Haber: Cafer ZENGİN

16:50:19 | 2020-11-19

Kayseri’nin Melikgazi ilçesine bağlı İldem Fatih Mahallesi’nde Muhtar Zeki Kala ve mahalle esnafları örnek bir dayanışmaya imza atıyor. Mahallede ihtiyaç sahibi için harekete geçen Muhtar ve esnaflar, deyim yerindeyse kapı kapı dolaşarak vatandaşlara destek veriyor. Toplumda birlik beraberliğin önemli olduğuna vurgu yapan Muhtar Zeki Kala, esnaflarla iş birliği yaparak ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olunduğunu belirtti.

ESNAFLARIN VE HAYIRSEVERLERİN DESTEĞİ İLE…

Muhtar Kala, “Mahallemizde desteğe ihtiyacı olan vatandaşlarımızı için harekete geçtik. Esnaflarımız, hayırseverlerimiz destek oluyor. Kimisi ayakkabı kimi kıyafet kimisi gıda desteği veriyor. Kimisi de ödenmesi gereken faturaları ödüyor. Veren el alan eli görmüyor.  Böylece vatandaşlarımızın en azından acil ihtiyaçlarını da gidermiş oluyoruz. Bu kapsamda bize destek veren tüm esnaflarımıza, hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de elimizden gelen desteği ihtiyaç sahibi vatandaşlarıma vermeye devam edeceğiz. Bu çerçevede mahallemizde örnek bir çalışmayı hep birlikte hayata geçirdik” dedi.

ASKIDA EKMEK…

Her esnafın bir aileye yardımcı olduğunu ifade eden Kala, aynı zamanda askıda ekmek uygulamasını da uzun zamandan beri mahallede uygulandığını belirterek, bu konuda da Beyazsaray Pide Fırını işletmecisi Ferhat Aslan’a teşekkür etti.

ESNAF FERHAT ASLAN: YARDIMLAŞMAK ÖNEMLİ

Askıda ekmek uygulamasını uzun zamandır gerçekleştirdiklerini dile getiren Fırın İşletmecisi Ferhat Aslan da, amaçlarının toplumsal dayanışmaya, yardımlaşmaya katkı sunmak olduğunu söyledi. İhtiyaç sahibi vatandaşların çekinmeden fırından gelip, ekmeklerini aldıklarını kaydeden Aslan, “Umarım bu yardımlaşma her yere yayılır. Çünkü son yıllarda buna daha fazla ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.

 
ETİKET :   Kayseri İldem Fatih Mahallesi Melikgazi Haberler Son dakika Muhtar Zeki Kala Fırıncı Ferhat Aslan Örnek dayanışma Yardımlaşma

Tümü